Drodzy Parafianie oraz Bracia i Siostry uczestniczący w życiu naszej Wspólnoty Parafialnej!
Z uwagi na dynamiczny przebieg wydarzeń w Polsce i na świecie, związanych z ograniczeniem epidemii Koronawirusa, uprzejmie proszę Was o przyjęcie poniższych postanowień i zarządzeń, których celem jest rozumna troska o nasze zdrowie i o nasze życie.
Ufając i powierzając się bezgranicznie miłosierdziu Pana Boga, pragniemy uczynić możliwie wszystko także z naszej ludzkiej strony, by nie ułatwić wirusowi ewentualnego rozprzestrzeniania się w naszym życiu. Dlatego proszę Was gorąco o podporządkowanie się poniższym ustaleniom.
1. AŻ DO ODWOŁANIA:
a) NIE BĘDZIE SPOTKAŃ DLA MŁODZIEŻY przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
b) NIE BĘDZIE SPOTKAŃ i zaplanowanych wyjazdów dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Młodzieży Franciszkańskiej Tau
c) KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna tylko po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z proboszczem
d) PORADNIA RODZINNA będzie czynna tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z Prowadzącymi
e) zamknięta będzie KAWIARENKA
f) PONADTO: AKCJA CHARYTATYWNA „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI” ZOSTAJE OGRANICZONA tylko do zbiórki dobrowolnych datków do puszek przed kościołem. NIE BĘDZIE NATOMIAST STANOWISKA Z KAWĄ I CIASTAMI. Dlatego prosimy nie piec i nie przynosić ciast i ciasteczek!!!
2. NIEKTÓRE ISTOTNE ZMIANY PODCZAS UCZESTNICTWA W EUCHARYSTII:
a) Nie będzie WODY ŚWIĘCONEJ w kropielnicy.
b) NA ZNAK POKOJU NIE PODAJEMY RĘKI, ale należy przekazywać GO sobie wzajemnie POPRZEZ SKINIĘCIE GŁOWĄ w kierunku sąsiednich osób. Mile widziany serdeczny uśmiech!
c) KOMUNIA ŚWIĘTA począwszy od środy 11 marca b. r. JEST UDZIELANA WYŁĄCZNIE NA RĘKĘ!. SPOSÓB JEJ PRZYJĘCIA BĘDZIE WYJAŚNIONY I ZADEMONSTROWANY W KOŚCIELE. W celu przyjęcia Komunii Świętej należy wyciągnąć przed siebie obie dłonie w ten sposób, by lewa dłoń spoczywała na prawej. Kapłan położy świętą hostię na lewej dłoni osoby przystępującej do Komunii Świętej. Następnie ta osoba przesunie się jeden krok na bok i tam prawą dłonią przeniesie KOMUNIĘ Świętą do własnych ust.
d) Codziennie po Komunii Świętej będziemy śpiewać Suplikacje: „Święty Boże…”.
3. ZAPRASZAMY NA LITURGIĘ
Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. A od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 na Eucharystię. W soboty Msza święta o godz. 8.00 rano. Zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.50 i o godz. 20.00. W niedziele o godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Dziękując za zrozumienie z Waszej strony z serca Wam wszystkim błogosławię: W Imię Ojca + i Syna+ i Ducha Świętego!
Niech Najświętsza Maryja Panna, święty Józef Jej Oblubieniec oraz Wszyscy Święci wstawiają się za nami!
w imieniu naszej kapucyńskiej Wspólnoty – br. Cezary Pietras OFMCap – proboszcz