AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Różaniec Wypominkowy w dniach od 1 do 30 listopada 2021

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Zapraszamy na Różaniec Wypominkowy w intencji naszych bliskich zmarłych w naszym kościele w miesiącu listopadzie 2021 roku od poniedziałku do soboty o godz. 17.50 i w niedziele o godz. 17.20. 

Więcej

Kilka słów o Różańcu....

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Różaniec jest jedną z najbardziej popularnych modlitw na świecie. Znany jest - jeśli idzie o formę - od bardzo dawna w religiach Dalekiego Wschodu, w prawosławiu i oczywiście w katolicyzmie. Zwyczaj odmawiania różańców sięga czasów przed narodzeniem Chrystusa. W 1849 r. odkryto wśród ruin starożytnej Niniwy w ręku niewiasty coś w rodzaju różańca. Posążek pochodził z VIII, a może nawet IX w. przed Chrystusem. "Różańce" stosowali powszechnie w Indiach wyznawcy Wisznu i Siwy, także wyznawcy Buddy, lamowie w Tybecie, a nawet mahometanie w Syrii i północnej Afryce. Różaniec miał też różne formy.  

Więcej

ŻYWY RÓŻANIEC - PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLTWA MODLITWY NA ROK 2021

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Więcej

Poniedziałek 27 września 2021, godz. 18.30 - Msza święta na rozpoczęcie formacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania  dla rodziców i uczniów z klas VI, VII i VIII SP  

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2021/2022 Pokój i dobro! Drodzy Rodzice! Droga Młodzieży! Msza święta na rozpoczęcie formacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania  dla rodziców i uczniów z klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej  zostanie odprawiona w poniedziałek 27 września 2021 roku o godz. 18.30.  Obecność obowiązkowa! Po Mszy świętej zostaną wręczone deklaracje dla uczniów i rodziców oraz zostaną przedstawione wymagania i program formacji młodzieży w nowym roku szkolnym i katechetycznym.   Pozdrawiam serdecznie, życząc światła Ducha Świętego Wam wszystkim! br. Cezary Pietras - proboszcz

Więcej

Czwartek 23 września 2021, godz. 18.30 Msza święta, nabożeństwo i katecheza dla czcicieli św. O. Pio

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Grupę Modlitwy oraz czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Eucharystię z  nabożeństwem do św. Stygmatyka oraz na katechezę   w czwartek 23 września o godz. 18.30. 

Więcej

19-go dnia każdego miesiąca: Wieczory dla mężczyzn i młodzieży męskiej w naszej parafii: Idźcie do Józefa

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

  Mężczyzn oraz młodzież męską zapraszamy na Eucharystię i kolejne spotkanie formacyjne z modlitwą do  św. Józefa   w przyszłą niedzielę 19 września 2021 roku o  godz. 18.00. Tematem wrześniowej katechezy będzie: „Święty Józef – mądry wychowawca”.   

Więcej

Włącz się osobiście w duchową adopcja dziecka poczętego od 25 marca do 25 grudnia 2021 roku

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Zapraszamy do OSOBISTEGO przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w kościele o godz. 8.00 rano i o godz. 18.30 lub w domu.       

Więcej

26-29 sierpnia 2021: Odpust MB Częstochowskiej i Parafialne Dziękczynienie za Plony

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Więcej

W sobotę 24 lipca br. o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył Eucharystii z okazji rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie,

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

W sobotę 24 lipca br. o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył Eucharystii z okazji rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie, bp Robert Chrząszcz wygłosi homilię, a w celebrze uczestniczyć będą między innymi diecezjalni duszpasterze młodzieży wraz z przedstawicielami młodych z całej Polski. Po Mszy świętej będzie miał miejsce koncert, podczas którego młodzi przedstawiciele diecezji polskich wykonają najbardziej znane hymny ŚDM oraz zaprezentują polską wersję hymnu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, przygotowaną w ostatnich tygodniach we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00 na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży.

Więcej

DZIEŃ JEDNOŚCI W MODLITWIE GRUP MODLITWY ŚW. OJCA PIO w środę 16 czerwca b.r..

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

 CZCICIELI ŚWIĘTEGO OJCA PIO zapraszamy do włączenia się w DZIEŃ JEDNOŚCI W MODLITWIE GRUP MODLITWY ŚW. OJCA PIO w środę 16 czerwca b.r.. W naszej parafii uczynimy to poprzez: uczestnictwo w nabożeństwie czerwcowym i w środowej Eucharystii. Indywidualnie można się włączyć odmawiając np. część Różańca lub spędzając czas na półgodzinnej adoracji Pana Jezusa w kościele. 

Więcej

SPOTKANIE PRZED BIERZMOWANIEM w poniedziałek 14 czerwca o godz. 19.15 w kościele. 

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej ma obowiązkowe SPOTKANIE PRZED BIERZMOWANIEM w poniedziałek 14 czerwca o godz. 19.15 w kościele. 

Więcej

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja. Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Więcej

JAK DOBRZE PRZEŻYĆ MSZĘ ŚW. ZA POŚREDNICTWEM MEDIÓW?

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Aktywne uczestnictwo we Mszy św. transmitowanej przez radio, telewizję czy internet wymaga przede wszystkim skupienia. Duchowa łączność mimo fizycznej nieobecności w kościele oznacza nastawienie się na przeżywanie Eucharystii, zjednoczenie z Panem, słuchanie Jego słowa.

Więcej

Za odmówienie Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu po Komunii świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego w każdy piątek Wielkiego Postu oraz w Wielki Piątek można zyskać odpust zupełny (w pozostałe dni - odpust cząstkowy).

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Enchiridion Indulgentiarum (n. 8 § 1, n. 20),  Oto ja dobry i najsłodszy Jezu upadam na kolana przed twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę i błagam, abyś wszczepił w moje serce największe uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silniejszą wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym uczuciem i boleścią w duchu oglądam twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając, co już prorok Dawid włożył w twoje usta Przebodli ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje (Ps 22, 17). Amen.

Więcej

Wtorek 23 lutego 2021 o godz. 18.30 - Msza święta z nabożeństwem i spotkanie w kościele członków Grupy Modlitwy świętego Ojca Pio

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

Pokój i dobro! We wtorek 23 lutego 2021 r o godz. 18.30 zapraszamy na Eucharystię z nabożeństwem do św. Ojca Pio, które zakończymy oddaniem czci relikwiom świętego Stygmatyka. Po Eucharystii  Czciciele świętego Ojca Pio są proszeni o pozostanie w kościele na comiesięczną konferencję. materiały do spotkań w 2021 roku do pobrania tutaj: https://glosojcapio.pl/formacja/spotkania-formacyjne  

Więcej

Uwaga kandydaci do BIERZMOWANIA z klasy ósmej szkoły podstawowej i pierwszej klasy szkoły średniej

Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE

KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klasy ósmej oraz pierwszej klasy szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek 23 lutego o godz. 17.30.

Więcej
Strona 1 z 3> >>