WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

20.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


1. RÓŻANIEC WYPOMINKOWY W INTENCJI NASZYCH BLISKICH ZMARŁYCH odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.45 oraz w niedziele o godz. 17.15.  Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych.

2. MIJA MIESIĄC LISTOPAD. Kto tego jeszcze nie uczynił, jest zaproszony do nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencji zmarłych. W ten prosty sposób przez  okres ośmiu dni, dowolnie przez siebie wybranych w miesiącu listopadzie,  można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Odpust zupełny jest wielką łaską darowania tego wszystkiego, co pozostaje po odpuszczonym w spowiedzi grzechu, jako jego konsekwencja w życiu osobistym i w życiu wspólnoty. Czasem skutki grzechu są dalekosiężne i ranią wiele osób. A do tego wielu umiera będąc nieprzygotowanymi na wejście do wieczności. Proste nawiedzenie cmentarza, w najbliższym czasie spowiedź osobista i Komunia święta w ich intencji – tak niewiele, a tak dużo można uczynić dla naszych zmarłych.    

3.  Okazja do SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ jest codziennie 10 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy świętej.

4. BÓG ZAPŁAĆ ZA DARY SERCA! W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 1904 złote, które przekażemy na rzecz ubogich oraz dla chrześcijan prześladowanych w Libanie. Dzisiaj – wielka chrześcijańska próba – okazania miłości wszystkim tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji humanitarnej na granicy polsko-białoruskiej, i Polakom, i Cudzoziemcom, nawet tym, którzy nas nienawidzą. Pan Jezus powiedział: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.(Mt 5,43-48). Kto może jest poproszony o dar serca do puszek przed kościołem! Dobrowolne datki trafią poprzez Caritas Polska  do najbardziej potrzebujących.

5. CZCICIELI ŚWIĘTEGO OJCA PIO zapraszamy na Eucharystię, modlitwę i katechezę we wtorek 23 listopada o godz. 18.30. Przed Mszą świętą będzie można złożyć prośby do koszyczka przed ołtarzem, w intencji których odprawimy wieczorną Eucharystię.

6. LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA przy naszej parafii  zapraszamy na spotkania w środę 24 listopada: kandydatów na ministrantów i ministrantów  o godz. 17.00, o 17.30 dziewczęta a kandydatów na lektorów i lektorów po Mszy wieczornej.  

7. MŁODZIEŻ Z KLASY VII I VIII zapraszamy na SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA  w najbliższy czwartek 25 listopada w auli Domu Zakonnego na pierwszym piętrze. Obecność obowiązkowa! Klasa VII o godz. 18.00 i  Klasa VIII o godz. 19.00. 

8. DZISIEJSZĄ NIEDZIELĄ KOŃCZYMY OBECNY ROK LITURGICZNY.  ZA TYDZIEŃ PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, okresu przygotowania na przyjście Chrystusa. W Adwencie zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy  w trzecią niedzielę Adwentu od 12 do 14 grudnia b.r.. Poprowadzi je były proboszcz olszanicki - br. Edward Krygier z Gdańska.

9. Do wieczności odszedł nasz Parafianin, śp. Stanisław Pęcek, l. 89, z ul. Na Polankach. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 23 listopada o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym w Krakowie Olszanicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

10. Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli!