WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

11.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33. NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 LISTOPADA 2021


1. DZISIAJ PO RAZ PIĄTY OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ  UBOGICH ORAZ PO RAZ TRZYNASTY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM POD HASŁEM „SOLIDARNI Z LIBANEM”. Przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne datki do puszek na wsparcie obu inicjatyw. Bóg zapłać!

2.   W poniedziałek 15 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. RÓŻANIEC WYPOMINKOWY W INTENCJI NASZYCH BLISKICH ZMARŁYCH odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.45 oraz w niedziele o godz. 17.15.  KARTKI WYPOMINKOWE z imionami i nazwiskami naszych bliskich zmarłych można nadal składać do skarbony za ławkami. 

4.  Okazja do SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ jest codziennie 10 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy świętej.

5. MŁODZIEŻ Z KLASY VII I VIII zapraszamy na SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA  w najbliższy czwartek 18 listopada w auli Domu Zakonnego na pierwszym piętrze.  Obecność obowiązkowa. Klasa VII o godz. 18.00 i  Klasa VIII o godz. 19.00. 

6. MĘŻCZYZN I MŁODZIEŻ MĘSKĄ zapraszamy na kolejny WIECZÓR ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM w piątek 19 listopada o godz. 18.30. Po Mszy świętej Pan  Rafał Solewski, parafianin z Olszanicy i profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, przedstawi krótką prezentację o osobliwym obrazie mężczyzny w sztuce współczesnej. Serdecznie zapraszamy! 

7. MIESZANY CHÓR MARIAŃSKI działający nieprzerwanie od 70 lat przy parafii  NMP z Lourdes w Krakowie, z okazji swojego Jubileuszu, zaprasza na koncert, który odbędzie się 22 listopada o godz. 18.00 w centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Podczas Koncertu wykonane zostaną najpiekniejsze polskie pieśni patriotyczne oraz pieśni Maryjne. Chórowi będą towarzyszyć soliści i orkiestra – Krakowska Młoda Filharmonia. Bilety są w cenie 30 złotych. W zakrystii można zapisać się na listę, a bilety odebrać w niedzielę 21 listopada 2021 roku. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie i na stronie chormarianski.pl.

8. RADNI DZIELNICOWI pragną serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom osiedla, którzy wzięli  udział w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu wygrały dwa projekty dotyczące osiedla Olszanica. Radni informują ponadto, że w dniach od 8 listopada do 7 grudnia tego roku, w Biurze Planowania Przestrzennego został wyłożony do publicznego wglądu plan zagospodarowania przestrzennego Zakamycze, obejmujący tereny po południowej stronie ulicy Olszanickiej, oraz na Zakamyczu od autostrady A4 aż do zbiegu ulic Olszanickiej i ul. Chełmskiej oraz część osiedla Chełm. Radni Dzielnicowi zachęcają osoby posiadające działki na tych terenach do przeanalizowania planu oraz do złożenia swoich uwag w urzędzie planowania przestrzennego do 23 grudnia 2021 r. Radni  Dzielnicowi udostępnią mieszkańcom Olszanicy plan zagospodarowania i będą służyć pomocą przy jego odczytaniu w dniu 16 oraz  18 listopada 2021 r w godzinach od 16.00 do 19.00  w Szkole Podstawowej Sióstr Pijarek przy ul. Korzeniaka 18.

9. Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli!