WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

06.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 32. NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.11.2021 r.


1. BÓG ZAPŁAĆ ZA DZISIEJSZE OFIARY składane na tacę, które zostaną przeznaczone na spłatę naszego zadłużenia za wykonane już prace remontowo-budowlane w kościele. Różne inwestycje remontowo-budowlane, konserwatorskie i techniczne w kościele w latach 2014-2020 pochłonęły blisko 700 tysięcy złotych. Rok 2021 rozpoczęliśmy z zadłużeniem 160 tysięcy złotych. Z zebranych różnych ofiar zapłaciliśmy w obecnym roku łącznie 70 tysięcy złotych w dwóch ratach: 30 i 40 tysięcy złotych. Pozostaje do zapłaty 90 tysięcy złotych. W tym miejscu z góry serdecznie dziękuję za każdy dar serca. Bóg zapłać!

2.  W dniu Wszystkich Świętych zebraliśmy do puszek kwotę 4612 złotych i 2 Euro na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać!

3.   RÓŻANIEC WYPOMINKOWY W INTENCJI NASZYCH BLISKICH ZMARŁYCH odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.45 oraz w niedziele o godz. 17.15.  KARTKI WYPOMINKOWE z imionami i nazwiskami naszych bliskich zmarłych można nadal składać do skarbony za ławkami. Tabela Różańca Wypominkowego została zamieszczona w Internecie oraz w gablocie przed kościołem.

4.  Okazja do SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ jest codziennie 10 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy świętej.

5. W CZWARTEK 11 LISTOPADA, W LITURGICZNE WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z TOURS oraz w DZIEŃ NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI,  zapraszamy do kościoła na dwie Msze święte: o godz. 8.00   rano oraz o godz. 18.30. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszach świętych odśpiewamy cztery zwrotki polskiego hymnu. W czwartek nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. 

6.  SIOSTRY I BRACI Z FRANCISZKAŃSKIEGO ZAKONU ŚWIECKICH zapraszamy na Eucharystię i spotkanie formacyjne w czwartek 11 listopada o godz. 8.00 rano. 

7.  W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 14 LISTOPADA 2021 r.  PO RAZ PIĄTY BĘDZIEMY OBCHODZIĆ ŚWIATOWY DZIEŃ  UBOGICH. W dniach od 12 do 14 listopada w różnych punktach Krakowa  odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących. Idea tych dni ma na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne datki do puszek na wsparcie działalności na rzecz ubogich w parafii i w naszej Archidiecezji. 

8. W  piątek 12 listopada oraz w poniedziałek 15 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

9. MUZEUM I ARCHIWUM MARII ANGELI TRUSZKOWSKIEJ, błogosławionej założycielki Sióstr Felicjanek, przy ul. Mikołajskiej 18 w Krakowie serdecznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY p.t. „Ze św. Józefem i błogosławioną Angelą ratujmy dusze czyśćcowe” w sobotę 13 listopada b.r. w godzinach od 14.00 do 18.30. W programie m.in.: indywidualne zwiedzanie muzeum, Koronka do Bożego Miłosierdzia, katecheza, Różaniec oraz film o życiu wiecznym. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie przed kościołem. 

10.  Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli!