WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

09.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 PAŹDZIERNIKA 2021


1. DZISIAJ obchodzimy XXI  DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlimy się za ludzi młodych. Przed kościołem będziemy można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2. DZISIAJ zapraszamy na DODATKOWĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ SZKOLNĄ  o godz. 10.00 rano. 

3. ZAPRASZAMY DO MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ podczas nabożeństw, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.50, a w niedziele o godz. 17.20. 

4. Zapraszamy na OSTATNIE W TYM ROKU NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w środę 13 października o godz. 20.00. W ramach nabożeństwa modlimy się na Różańcu, śpiewamy Litanię Loretańską i udajemy się z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji dookoła kościoła, by w ten szczególny sposób dziękować Jej za opiekę  nad naszą wspólnotą parafialną. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00. 

5. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY przekazywane w kościele na tacę, za wpłaty na konto bankowe parafii oraz za ofiary na kwiaty. TACA Z  PIERWSZEJ NIEDZIELI MIESIĄCA na wykonane prace remontowo-budowlane w kościele wyniosła 5401 zł. Na konto parafii wpłynęło na ten cel w obecnym miesiącu 2000 zł.  Bóg zapłać!

5. Na prośbę DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ,  w przyszłą niedzielę przed kościołem, będzie można złożyć w naszej parafii dobrowolne datki do puszek na duszpasterstwo młodzieży. Ofiary będą wsparciem dla młodych ludzi z przeznaczeniem między innymi na organizację kursów, szkoleń oraz spotkań integracyjnych na terenie parafii, dekanatów oraz archidiecezji. Bóg zapłać za życzliwe wsparcie!

6. RADNI DZIELNICOWI zachęcają do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO. Bezpośrednio z naszym osiedlem związane są  projekty dzielnicowe dotyczące chodnika przy ul. Olszanickiej od ul. J. Majówny do ul. Raczkiewicza. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są w punkcie do głosowania który znajduje się przed kościołem. Głos w wersji papierowej można oddać dziś od 8.00 do 12.30.

7. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: 

- we wtorek św. Serafina z Montegranaro, zakonnika

- w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego , prezbitera

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła

- oraz w sobotę św. Jadwigi Śląskiej

8. W nadchodzącym tygodniu KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA. Pilne sprawy prosimy zgłaszać na furtę Domu Zakonnego. Tel. 12 623 60 50.

9. NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ ICH ŚWIĘTA ORAZ WAM WSZYSTKIM  życzymy  dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Pokój i dobro!