WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

02.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27. NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 PAŹDZIERNIKA 2021


1. Od 1 października codziennie wieczorem modlimy się w kościele  na Różańcu.  ZAPRASZAMY DO MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ podczas nabożeństw, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.50, a w niedziele o godz. 17.20. 

2. Z KALENDARZA LITURGICZNEGO nadchodzącego tygodnia:

- w poniedziałek 4 października – uroczystość ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU, - diakona i założyciela Trzech Zakonów

- we wtorek 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

- i w czwartek 7 października wspomnienie NMP Różańcowej.

3. CZCICIELI ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU oraz parafian zapraszamy na nabożeństwo Transitus, upamiętniające chwalebną śmierć i przejście do chwały nieba Biedaczyny z Asużu, w dzisiejszą niedzielę po Mszy wieczornej ok. godz. 19.00. 

4. W UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU, w poniedziałek 4 października, odprawimy dwie Msze święte: o godz. 8.00 rano i o godz. 18.30 wieczorem. Msza wieczorna będzie miała szczególnie uroczysty charakter. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest duchowość św. Franciszka z Asyżu. 

5. SENIORÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚWIĘTĄ I SPOTKANIE w kawiarence jutro, w poniedziałek 4 października o godz. 8.00 rano. 

6. MŁODZIEŻ Z KLAS: VI, VII I VIII ORAZ WSZYSTKICH CHĘTNYCH PARAFIAN zapraszamy na wieczór modlitwy i uwielbienia z okazją do spowiedzi świętej w czwartek 7 października po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15

7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 10 PAŹDZIERNIKA będziemy obchodzić XXI  DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem będziemy zbierać datki do puszek dla uzdolnionej młodzieży.

8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ odprawimy DODATKOWĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ SZKOLNĄ  O GODZ. 10.00 rano. Zapraszamy Dzieci z klasy III wraz z Rodzicami na spotkanie po Mszy świetej o godz. 10.00 i spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Bóg zapłać za ofiary przekazywane w kościele na tacę, za wpłaty na konto bankowe parafii oraz za ofiary na kwiaty. TACA Z DZISIEJSZEJ PIERWSZEJ NIEDZIELI MIESIĄCA zostanie przeznaczona na spłatę pożyczki zaciągniętej na wykonane prace remontowo-budowlane w kościele.  

10. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA w nowym tygodniu.