WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

08.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 8 stycznia 2017 Niedziela Chrztu Pańskiego


8 STYCZNIA 2017 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy okres zwykły. Tradycyjnie jednak w Polsce pozostawiamy ozdoby świąteczne oraz śpiewamy kolędy w kościele i w domach aż do 2 lutego.

2. Informujemy, że ze względu na ferie zimowe, uległ zmianie grafik spotkań dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Najbliższe spotkania odbędą się 25 stycznia dla I i II klasy gimnazjum, natomiast 26 stycznia dla klasy III. Prosimy o zapoznanie się z nowym terminarzem spotkań dostępnym na naszej parafialnej stronie internetowej.

3. Taca remontowo-budowlana w poprzednią niedzielę wyniosła 4430 złotych. Serdecznie dziękujemy . Bóg zapłać!

4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii.  Dziękujemy za wielką życzliwość, z jaką nas podejmujecie w Waszych domach, starannie i pięknie przygotowanych na tę okoliczność. Dzisiaj odwiedzimy Parafian z ul. Korzeniaka od godziny 15.00. Jutro jeden z kapłanów odwiedzi parafian z ul. Powstania Styczniowego i Szaserów, a drugi z ul. Jantarowej i Podkamyk. We wtorek ul. Majówny – numery nieparzyste , a w środę kolęda uzupełniająca.  Kolędę uzupełniającą można zgłaszać bezpośrednio w zakrystii,  mailowo: parafiaolszanica@gmail.com lub bezpośrednio do brata Cezarego – proboszcza: 604 089 963.

5. W poniedziałek zapraszamy na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież, rodziców i dziadków, osoby indywidualne i całe rodziny na PARAFIALNY KONKURS KOLĘD I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 15 STYCZNIA ZARAZ PO MSZY ŚWIĘTEJ o godz. 11.00.  

7. Również w przyszłą NIEDZIELĘ 15 STYCZNIA PO SUMIE PARAFIALNEJ o GODZ 11.00 DZIECI MARYI BĘDĄ OFEROWAĆ UPIECZONE PRZEZ SIEBIE CIASTECZKA – pierniki do niedzielnej kawy w Waszych domach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele tej dziewczęcej grupy liturgicznej przy naszej parafii.

8. Okazja do spowiedzi świętej w tym tygodniu  codziennie 15 minut przed Mszą świętą

9. Z uwagi na trwającą kolędę w tym tygodniu nie ma spotkań dla grupy biblijnej, ministrantów, lektorów oraz dzieci Maryi. 

10. Dziękujemy parafianom z ul. Korzeniaka 21-39 za troskę o naszą świątynię parafialną. Msza święta w ich intencji w poniedziałek. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Korzeniaka 41-65.

11. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!