Pan Filip Presseisen (muzyk) - grający u nas jako organista - wygrał VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego.


 

Foto: Głos Wielkopolski 2017

 

Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego. Obecna VI edycja była współorganizowana z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odbyła się w roku 140. rocznicy urodzin Patrona, w dniach 23–29 września 2017.

Uczestnikami Konkursu mogli być organiści, którzy w dniu rozpoczęcia przesłuchań nie ukończyli 35 roku życia. Dopuszczono udział maksymalnie 20 uczestników, przy czym w razie zgłoszenia się większej liczby chętnych osób decyduje kolejność zgłoszeń. Konkurs był trzyetapowy. Do drugiego etapu dopuszczono 10, a do trzeciego – 5 uczestników.

Jury w postanowiło przyznać następujące nagrody regulaminowe:
I nagroda: Filip Presseisen,
II nagroda: Michał Kocot,
III nagroda: Krzysztof Musiał.

Ponadto Jury przyznało następujące nagrody pozaregulaminowe:
- nagroda specjalna - Puchar Prezydenta Miasta Poznania: Filip Presseisen
- koncert w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku (2018): Filip Presseisen
- koncert w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach (2018): Filip Presseisen.

P.S. Pan Filip Presseisen, jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie profesora Andrzeja Chorosińskiego oraz Hochschule fur Musik w Wurzburgu w klasie prof. Christopha Bosserta.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


Wracaj
30.10.2017 Kategoria: WYDARZENIA PARAFIALNE