Rocznica ŚDM

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego też w Archidiecezji Krakowskiej podjęto się organizacji obchodów pierwszej rocznicy ŚDM w Krakowie.

Rocznica ŚDM będzie odbywać się w dniach 29-30 lipca. W sobotę 29 lipca od godziny 14:00 w kościele oo. Pijarów w Krakowie odbędzie się katecheza a następnie o godzinie 18:00 w TAURON Arena Kraków rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. W niedzielę 30 lipca w Sanktuarium Jana Pawła II o godzinie 12:30, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.

Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów rocznicy są otwarte i bezpłatne. W przypadku koncertu, obowiązuje rejestracja, która umożliwi lepszą organizację. Dlatego w pierwszej kolejności do TAURON Arena będą wpuszczane osoby, które dokonały rejestracji i posiadają bezpłatny bilet wstępu. Jeśli w obiekcie wciąż będą wolne miejsca, w drugiej kolejności wpuszczane będą osoby nie posiadające biletów. Jeśli zarejestrowana osoba zrezygnuje z udziału w koncercie, liczba osób w grupie zmniejszy się lub grupa zrezygnuje, prosimy o informację na mail koncert@krakow2016.com, żeby dać szansę rejestracji wszystkim zainteresowanym świętowaniem.

Rejestracji można dokonać poprzez stronę rejestracja.krakow2016.com. System rejestracyjny przewiduje zarówno zgłoszenia indywidualne jak i grupowe (grupa liczy od 3 do 50 osób). W wyniku rejestracji uczestnicy koncertu wybierają miejsca w określonym sektorze i otrzymują bezpłatny bilet, który zostanie automatycznie wygenerowany przez system. Bilet, który w dniu koncertu powinna posiadać każda zarejestrowana osoba, uprawnia do wstępu na TAURON Arena i udziału w koncercie.

W obchody rocznicy ŚDM w Krakowie zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy jak TGD, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio czy Anita Lipnicka. Wieczór poprowadzą m.in. Marika i Jasiek Mela.

W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” (czytaj więcej o nagrodzie TUTAJ), przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, stowarzyszenia, fundacje lub osoby prawne Kościoła katolickiego, ich jednostki organizacyjne, na adres Archidiecezja Krakowska ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków lub na adres mailowy nagroda@krakow2016.com. Termin zgłaszania kandydatur upływa 10 lipca 2017 r.

Koncert w TAURON Arena będzie poprzedzony katechezą dla młodych, którą w pobliskim kościele księży pijarów wygłosi abp Marek Jędraszewski. Nie zabraknie także miejsca na wymianę doświadczeń i świadectwa oraz na prezentację licznych inicjatyw powstałych jako owoc ŚDM.

W niedzielę o godz. 12:30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za owoce Światowych Dni Młodzieży.

Organizatorem obchodów jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z miastem Kraków i Województwem Małopolskim. Na wydarzenie zaprasza arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat obchodów 1. rocznicy ŚDM na Campus Misericordiae w Brzegach, informujemy, że obchody te są wyłączną inicjatywą burmistrza Wieliczki. Jest to wydarzenie organizowane przez gminę i taki też ma zasięg.

 

PROGRAM:

29 lipca 2017 (sobota)
Katecheza:

13.00 - rozpoczęcie, animacje;
14.00-16.00 - katecheza dla młodzieży abp. Marka Jędraszewskiego (Kościół oo. Pijarów Matki Bożej Ostrobramskiej / ul. Meissnera 20, Kraków)

Koncert rocznicowy na TAURON Arena Kraków:
16.00 - otwarcie bram, prewydarzenia
18.00 - rozpoczęcie koncertu

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

30 lipca 2017 (niedziela)
Msza Święta
12.30 - Msza Święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego (Sanktuarium Jana Pawła II)


ZAREJESTRUJ SIĘ I POBIERZ BILET NA KONCERT "MŁODOŚĆ - PROJEKT ŻYCIA"


WIĘCEJ>>


Wracaj
18.07.2017 Kategoria: WYDARZENIA W DIECEZJI