AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KONSEKROWANE I CHRZEST POLSKI 1050 LAT WSPÓLNYCH DZIEJÓW

Kategoria: DOKUMENTY DUSZPASTERSKIE

W tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego, który tradycyjnie obchodzimy w święto Ofiarowania Pańskiego, mając za sobą obchody 1050-lecia Chrztu Polski, warto ukazać, w kontekście polskich dziejów, związek konsekracji zakonnej i konsekracji chrzcielnej. Sobór Watykański II w Dekrecie o odnowie życia zakonnego stwierdza, że członkowie wszystkich instytutów powinni sobie uświadamiać, iż całe swe życie oddali na służbę Bogu, „co stanowi jakąś szczególną konsekrację, która korzeniami sięga głęboko w konsekrację chrztu i pełniej ją wyraża" (nr 5).

Więcej

List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej

Kategoria: DOKUMENTY DUSZPASTERSKIE

Po raz pierwszy przeżywam radość, a zarazem zaszczyt w taki właśnie sposób zwrócić się do Was, Umiłowani wierni Kościoła Krakowskiego, cząstki świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła, skupionego w wierze i miłości wokół Ojca Świętego Franciszka.

Więcej

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy: Imigranci niepełnoletni, bezbronni i pozbawieni głosu

Kategoria: DOKUMENTY DUSZPASTERSKIE

Na sytuację nieletnich imigrantów - zwraca uwagę Ojciec Święty w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kościół powszechny obchodzi go w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku przypada on 15 stycznia.

Więcej

List rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2016 r.

Kategoria: DOKUMENTY DUSZPASTERSKIE

Drodzy Bracia i Siostry! Fragment Dziejów Apostolskich odczytywany w dzisiejsze święto opisuje męczeństwo św. Szczepana słowami: „Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem".

Więcej