WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

01.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła, 1 października 2017


1. Dzisiaj w naszej parafii przed kościołem odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „ Zatrzymaj aborcję”.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 9.00.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowe kościoła parafialnego.

4. Zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. Przed rozpoczęciem Różańca poświęcimy różańce dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. Komunikat Ministra Prowincjalnego, brata Tomasza Żaka w związku z zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby (należy odczytać w całości)

6. Dziękujemy parafianom z ul Amazonek za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o 18.00. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i jego wystrój prosimy parafian z ul. Korzeniaka od nr 1 do 19.

7. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek 2 X – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
- we wtorek  3 X - w Wigilię Uroczystości Świętego Franciszka z Asyżu - zapraszamy wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu na Nabożeństwo Transitus, czyli wspomnienie błogosławionego przejścia św. Franciszka z Asyżu do chwały nieba. To Nabożeństwo oprawimy we wtorek  po Mszy świętej wieczornej
- w środę 4 X obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela Trzech Zakonów Franciszkańskich, Zapraszamy na uroczystą Eucharystię z o godz. 18.00.
- w czwartek 5 X – wspominamy św. Faustynę Kowalską
- w pierwszy piątek nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi świętej dla dzieci o godz. 8.00
- W przyszłą sobotę 7 X  przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W trakcie nabożeństwa Różańcowego o godz. 8.30 odmówimy tajemnice radosne Różańca. O godz. 14.00 w łączności z wszystkimi modlącymi się w ramach akcji „Różaniec do Granic” przeżyjemy Adorację, w czasie której odmówimy pozostałe części Różańca.

8. Do chorych parafian udamy się w sobotę od godz. 8.00 rano

9. Od poniedziałku 2 października zmieniamy godziny odprawiania Mszy świętych i nabożeństw w dni powszednie od poniedziałku do piątku z godz. 19.00 na 18.00.

10. W przyszłą niedzielę 8 października przeżyjemy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem będziemy mogli wspomóc młodzież z niezamożnych rodzin.

11. Nasz organista Pan Filip Presseissen wygrał VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Panu Filipowi serdecznie gratulujemy.

12. Odeszli do wieczności: śp. Karol Waligóra, lat 72 z ul. Kosmowskiej. Jego pogrzeb odbył się w minioną sobotę; oraz śp. Małgorzata Bialik, l.55 z ul. Majówny 68. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 X o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Niech Boże błogosławieństwo umocni Waszą więź z Bogiem i bliźnimi. Solenizantom i obchodzącym rocznice i jubileusze w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu darów Bożych.  Spokojnej niedzieli. Szczęść Boże!