WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

23.09.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 25 Niedziela zwykła, 24 września 2017


1. W przyszłym tygodniu w naszej parafii przed kościołem odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „ Zatrzymaj aborcję”. Ustawa regulująca przepisy zbiórki wymaga złożenia własnoręcznego podpisu wraz z podaniem numeru  ewidencyjnego PESEL, dlatego prosimy parafian o przyniesienie dowodów osobistych lub innych dokumentów, z których będzie można spisać wymagane dane. Więcej informacji o tej inicjatywie można przeczytać na stronie internetowej: www.zatrzymajaborcje.pl.

2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 9.00.

3. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowe kościoła parafialnego.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.

5. Zbliża się piękne wydarzenie wiary pod nazwą „Różaniec do Granic”, której celem jest oplecenie modlitwą różańcową wszystkich granic naszego kraju.  Biskupi w specjalnym komunikacie wzywają wierzących do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w sobotę  7 października.  O szczegółowym programie w naszej parafii poinformujemy za tydzień

6. Dziękujemy Państwu Młodym Paulinie i Danielowi oraz ich rodzinie za posprzątanie kościoła i zadbanie o jego piękny wystrój. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o 19.00. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i jego wystrój prosimy parafian z ul. Amazonek.

7. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);

we wtorek  26 IX -  błogosławieni  męczennicy Aureliusz z Vinalesa, prezbitera, i Towarzysze

w środę 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);

w czwartek 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
z rąk swego brata, poganina, patron Czech i katedry na Wawelu. (wspomnienie obowiązkowe);

w piątek 29 IX -  Święci  Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał

i w sobotę 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).

8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Helena Bulka, lat 87, z ul. Pod Szańcami. Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym parafialnym cmentarzu; a także śp. Antonina Achinger, l.86 z ul. Wyżgi. Jej pogrzeb odbędzie się na cmentarzu na krakowskich Bielanach przy ul. Wolskiego w poniedziałek 25 września o godz. 12.00.   Polećmy obie zmarłe Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Niech Boże błogosławieństwo umocni Waszą więź z Bogiem i bliźnimi. Solenizantom i obchodzącym rocznice i jubileusze w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu darów Bożych.  Spokojnej niedzieli. Szczęść Boże!