WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

10.09.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXIII Niedziela zwykła, 10 września 2017


 1. Z kalendarza liturgicznego rozpoczynającego się tygodnia: w środę 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,  w czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej  oraz w sobotę 16 WRZEŚNIA WSPOMNIENIE ŚWIETYCH MĘCZENNIKÓW Korneliusza i Cypriana.

2. Pierwsza powakacyjna zbiórka całej Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 11 września 2017, o godzinie 18.00 w salkach parafialnych.

3. Informujemy, że składka na cele remontowe kościoła w poprzednią niedzielę wyniosła 4121 złotych. Na konto parafialne na ten cel wpłynęło 250 złotych. Bóg zapłać!

4. Już dziś Informujemy z tygodniowym wyprzedzeniem, że młodzież z klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum rozpocznie nowy rok formacyjny do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii w poniedziałek 18 września. W tym dniu wszystkie te klasy zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00. Ufam, że nikogo z was nie zabraknie!

5. Parafialna pielgrzymka do Torunia, Lichenia i na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23 i 24 września. Całkowity koszt pielgrzymki to 220 złotych. Wyjazd sprzed kościoła w sobotę 23 września o 2 w nocy. Powrót w niedzielę 24 września ok godz.. 24.00. W ZAKRYSTII MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ I OTRZYMAĆ SZCZEGÓŁOWY PLAN PIELGRZYMKI. Zapisy na pielgrzymkę do najbliższego piątku włącznie.  

6. Wspólnota św. Jana Chrzciciela, zwana także jako KOINONIA, która ewangelizowała naszą wspólnotę parafialną w czasie wakacji zaprasza na dodatkową Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 15.00

7. Zapraszamy na cykliczne nabożeństwa: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

8. Pod nieobecność br. Cezarego i br. Marka, którzy uczestniczą w rekolekcjach zakonnych w  tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne prosimy zgłaszać na furcie domu zakonnego.

9. Serdecznie dziękujemy parafianom  z ulic: NAD ŻRÓDŁEM, POD SZAŃCAMI I GŁOGOWIEC  za posprzątanie i wystrój  kościoła. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. NA BORACH CHOLERZYN I AMAZONEK.

10. Solenizantom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!