WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

25.12.2016

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO


1. TO BYŁA DLA NAS WIELKA RADOŚĆ - MODLIĆ SIĘ Z DZIEĆMI,  MŁODZIEŻĄ ORAZ Z WIELOMA Z WAS BRACIA I SIOSTRY,  PODCZAS PORANNYCH MSZY ŚWIĘTYCH RORATNICH  PRZEZ CZTERY TYGODNIE ADWENTU. Dziękuję Wam drogie DZIECI i droga MŁODZIEŻY, dziękuję RODZICOM, DZIADKOM i wszystkim WAM, którzy zarywaliście sen, by modlić się o świcie. Wielu łączyło się z nami duchowo, ale obowiązki nie pozwalały im przyjść do kościoła. Dziękuję Bratu Pawłowi – zakrystianowi, dziękuję Panu Organiście Filipowi za codzienną poranną i wieczorną grę na organach. Dziękuję Państwu Jędrys za ofiarowane mleko dla dzieci i  młodzieży, bratu Adamowi – furtianowi,  za dostarczenie codziennie świeżego pieczywa. Dziękuję wreszcie współbraciom w kapłaństwie za włączenie się w program Rorat, za głoszone Słowo i posługę w konfesjonale. Niech Bóg będzie uwielbiony. To było dzieło Jego i naszej  rozmodlonej wspólnoty. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy PARAFIANOM Z UL. AMAZONEK DO KOŃCA  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE TYM WSZYSTKIM,  KTÓRZY UCZESTNICZYLI W PRZYGOTOWANIU ŚWIĄTYNI NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA pod przewodnictwem Brata Pawła zakrystiana i Pani Danuty Leśniak. Msza święta w ich intencji w poniedziałek. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. KORZENIAKA OD NR. 1 DO 19.

3. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa: w środę do NMP Nieustającej Pomocy iw czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00 do Mszy św. wieczornej.

4. W piątek obchodzimy Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

5. W sobotę odprawimy dwie Msze święte o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00 Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO KOŃCZĄCE STARY ROK KALENDARZOWY w sobotę 31 grudnia po Mszy świętej o godzinie 18.00. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W przyszłą niedzielę  1 dzień Nowego Roku 2017  - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego.

7. Wizytę Duszpasterską w naszej Parafii, zwaną popularnie Kolędą rozpoczniemy w poniedziałek  2 stycznia 2017 roku. Szczegółowy program Kolędy został umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. 

8. Jutro, W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO Narodzenia ODWIEDZIMY  NASZYCH CHORYCH PARAFIAN już od godz. 8.00 rano. Prosimy zgłaszać chorych na specjalnej liście w zakrystii. W pierwszą sobotę miesiąca stycznia nie będzie ponownych odwiedzin chorych.

9.  WSZYSTKIM ŻYCZYMY RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.  SZCZĘŚĆ BOŻE!