WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

02.09.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXII Niedziela zwykła, 3 września 2017


 

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 9.00.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele remontowe kościoła.

3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy parafianom i sympatykom naszego kościoła, za aktywne włączenie się w przygotowanie i przebieg Odpustu Parafialnego oraz Festynu Rodzinnego, przygotowanego we współpracy z Radą Dzielnicy VII. Dziękujemy naszym radnym dzielnicowym i miejskim. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Eucharystii oraz odpustowej procesji dziękczynnej. Dziękujemy za piękną Liturgię, piękny wystrój kościoła  i misteryjnie wykonany wieniec dożynkowy. Dziękujemy za piękną oprawę muzyczną. Bratu Konradowi dziękuję za wygłoszone Słowo. Szczególne podziękowanie kieruję do br. Wojciecha, zakrystiana i pani Danuty Leśniak. Dziękujemy tym, którzy upiekli i ofiarowali  ciasto. Honorowym Krwiodawcom dziękujemy za oddaną krew. Sekretariatowi Misyjnemu i Fundacji „Kapucyni i Misje” dziękujemy za serwowaną kawę. Wszystkim za wszystko niech zapłaci Pan Bóg i święty nasz Ojciec Franciszek!

4. Podczas odpustu i festynu pozyskaliśmy środki na cele remontowe kościoła: z upieczonego ciasta – 1510 złotych i za lody 620 złotych. Bóg zapłać!

5. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Sióstr Pijarek odprawimy w poniedziałek 4 września o godz. 9.00 rano, a dla szkoły Scherzo w czwartek 7 września o godz. 8.30.

6. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia NMP, zwane popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę świętą o godz. 8.00 rano dla Seniorów. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie.

7. Zgodnie z decyzją Biskupów Polskich AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, odnowiony przez nich dnia 6 czerwca w Zakopanem na Krzeptówkach będzie ponowiony w diecezjach w Polsce w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,  8 września.  Abp Marek Jędraszewski zdecydował, że 8 września zostanie ponowiony Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi w katedrze na Wawelu (w czasie Mszy świętej o godz. 17.30). Natomiast jego ODNOWIENIE W PARAFIACH DOKONA SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 10 WRZEŚNIA PODCZAS MSZY ŚWIĘTYCH.

8. Zapraszamy na cykliczne nabożeństwa: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

9. W ZAKRYSTII MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ I OTRZYMAĆ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE dotyczące PARAFIALNEJ PIELGRZYMKI DO TORUNIA, LICHENIA I NA JASNĄ GÓRĘ, ORGANIZOWANEJ W DNIACH 23 i 24 WRZEŚNIA br.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Pionka, l 77 z ul. Porzecze. Została pochowana w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek….

11. Serdecznie dziękujemy PAŃSTWU MŁODYM I ICH RODZINIE  za posprzątanie i wystrój  kościoła. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu o posrzątanie kościoła prosimy parafian z ulic: NAD ŻRÓDŁEM, POD SZAŃCAMI I GŁOGOWIEC.

12. Solenizantom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże