WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

05.08.2017

Ogłoszenia duszpasterskie, Święto Przemienienia Pańskiego , 6 sierpnia 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia 2017

 

1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek 8 sierpnia – święto św. Ojca Dominika, założyciela Dominikanów, w środę 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika i w piątek święto św. Klary – dziewicy.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.

3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 9.00

4. Zapraszamy na cykliczne nabożeństwa: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

5. Sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę, miesiąc ważnych wydarzeń i rocznic w naszym życiu narodowym. Zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji. Dzisiaj  z Wawelu po Mszy świętej o godz. 7.00 rano wyruszyła XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W tym roku  pielgrzymom towarzyszą słowa hasła roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście". Łączmy się duchowo z pielgrzymami.

6. Naszą parafialną uroczystość odpustową przeżyjemy w niedzielę  27 sierpnia. Mszę świętą za zmarłych parafian odprawimy tradycyjnie na cmentarzu  w sobotę w przeddzień  Odpustu Parafialnego o godz. 18.00, w tym roku przypada to w samą liturgiczną uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. We współpracy z Radą naszej Dzielnicy przygotowywany jest na niedzielne popołudnie  27 sierpnia  Festyn Dożynkowy. Potrzebujemy osób chętnych do pomocy w organizacji zabaw dla dzieci. Najbliższe spotkanie organizacyjne planowane jest na  środę 16 sierpnia po Mszy wieczornej.

7. Podajemy do wiadomości z wyprzedzeniem, że planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do Torunia, Lichenia i na Jasną Górę w dniach od 23 do 24 września bieżącego roku. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.  

8. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom z ul. Olszanickiej od nr 25 do końca, którzy zadbali  o czystość świątyni i złożyli ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ulicy Leśmiana.

9. Końcowym błogosławieństwem pragniemy objąć wszystkich chorych i cierpiących parafian, solenizantów tego tygodnia oraz Was wszystkich modlących się z nami. Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!