WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

11.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24. NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 WRZEŚNIA 2021 r.


1. Dzisiaj  odprawimy dodatkową Mszę świętą szkolną o godz. 10.00 rano. 

2. Zapraszamy na kolejne, maryjne Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek 13 września  o godz. 20.00. Zakończymy je Apelem Jasnogórskim  ok. godz. 21.00.

3. W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w piątek 17 września – Święto Stygmatów św. Franciszka i w sobotę święto św. Stanisława Kostki, potrona młodzieży i naszej Ojczyzny.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej mszy dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek. 

5. Mężczyzn oraz młodzież męską zapraszamy na Eucharystię i kolejne spotkanie formacyjne z modlitwą do  św. Józefa  w przyszłą niedzielę 19 września b.r.  o  godz. 18.00. Tematem wrześniowej katechezy będzie: „Święty Józef – mądry wychowawca”. 

6. Z wyprzedzeniem podajemy do wiadomości, że Msza święta na rozpoczęcie kolejnego roku formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VI, VII i VIII odbędzie się w poniedziałek 27 września o  godz. 18.30.  Na mszę zapraszamy młodzież oraz rodziców. 

7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w dniach od 15 do 22  września. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w tych dniach na furcie domu zakonnego. Br. Cezary - proboszcz będzie dostępny pod telefonem komórkowym podanym na stronie internetowej parafii. 

8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę lub osobiście, do skarbony, na kwiaty oraz przesyłane na konto bankowe parafii. Taca remontowo-budowlana w ubieglą pierwszą niedzielę miesiąca wyniosła w kościele 4526 złotych, a na konto bankowe wpłynęło na ten cel łącznie  450 złotych. Bóg zapłać za każdy dar serca!

9. Wraz z całym Kościołem w Polsce dziękujemy dzisiaj za wyniesienie do chwały ołtarzy kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa  we mszy świętej w swoim kościele parafialnym a po niej do włączenia się w uroczystości beatyfikacyjne, łącząc się za pomocą środków społecznego przekazu ze Świątynią Opatrzności Bożej w  Warszawie.  Początek transmisji dzisiaj o godz. 12.00.

10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!