WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

04.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. NIEDZIELA ZWYKŁA, 5 Września 2021


1. TACA Z DZISIEJSZEJ PIERWSZEJ NIEDZIELI MIESIĄCA zostanie przeznaczona na spłatę pożyczki zaciągniętej na wykonane prace remontowo-budowlane w kościele.  

2. NA PROŚBĘ CARITAS POLSKA W PARAFIACH ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ PRZEPROWADZAMY DZISIAJ ZBIÓRKĘ DO PUSZEK PRZED KOŚCIOŁEM na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym Afgańczyków. 

3. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY AKTYWNIE WŁĄCZYLI SIĘ  W ŚWIĘTOWANIE ODPUSTU PARAFIALNEGO. Bóg zapłać za udział w liturgii, za oddaną krew, a także za upieczenie i ofiarowanie ciasta. Sekretariatowi Misyjnemu oraz Fundacji „Kapucyni i Misje” dziękujemy za serwowaną kawę.  Dochód ze sprzedaży ciasta i kawy, po odliczeniu poniesionych kosztów, wyniósł łącznie 3250 złotych. Składka na utrzymanie cmentarza wyniosła 1190 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca przekazywany osobiście na tacę oraz na konto bankowe parafii. 

4. Od dzisiejszej niedzieli SKARBONA ZNAJDUJĄCA SIĘ NA LEWYM FILARZE  KOŚCIOŁA, patrząc na ołtarz, zostaje przeznaczona wyłącznie na OFIARY NA KWIATY DO KOŚCIOŁA. Bardzo prosimy o regularne wsparcie materialne pięknego wystroju naszej świątyni. 

5. SENIORÓW ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ I SPOTKANIE w kawiarence jutro, w poniedziałek 6 września o godz. 8.00 rano. 

6. Z kalendarza liturgicznego nadchodzącego tygodnia:

W ŚRODĘ 8 WRZEŚNIA przypada ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, zwane popularnie  świętem Matki Bożej Siewnej, bo jest związane z poświęceniem ziarna na nowy zasiew a W CZWARTEK 9 WRZEŚNIA, wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. 

7. LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA PRZY NASZEJ PARAFII, czyli kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów a także dziewczęta z Dziewczęcej Służby Liturgicznej zapraszamy na powakacyjne spotkanie organizacyjne w sobotę 11 września o godz. 10.00 rano.

8. ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE NABOŻEŃSTWA: w środę do św. Józefa o godz. 18.00, w czwartek na adorację eucharystyczną od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej, w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 i w sobotę na Różaniec o godz. 18.00. 

9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ odprawimy DODATKOWĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ SZKOLNĄ  O GODZ. 10.00 rano.

10. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA w nowym tygodniu.