WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

28.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 22 niedziela zwykła, Uroczystość NMP Częstochowskiej oraz parafialne dziękczynienie za plony


1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową NMP Częstochowskiej oraz parafialne dziękczynienie za plony. Bóg zapłać bratu Augustynowi Chwałkowi za wygłoszone dzisiaj okolicznościowe kazania.  Po Mszy świętej o godz. 11.00 udamy się w procesji dookoła kościoła dziękując Panu Bogu za dar Matki Bożej i Jej opiekę nad naszą wspólnotą parafialną.

2. Z racji odpustu dzisiaj po Mszach świętych o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 zapraszamy do zatrzymania się przed kościołem na kawę z ciastkiem. W plenerowej kawiarence będzie można napić się misyjnej  kawy kardynała Massaja oraz zakupić ciasto i ciasteczka przygotowane przez parafian oraz osoby uczęszczające do naszej świątyni. Obok wymiaru duchowego także wymiar ludzki odpustu niech wyrazi się w budowaniu serdecznych relacji miedzy nami.  Bóg zapłać wszystkim, którzy osobiście upiekli  ciasto i ofiarowali je na dzisiejszą uroczystość odpustową. W tym miejscu dziękujemy serdecznie  cukierni Wilk z Woli Justowskiej za ofiarowanie słodkości.

3. Dzisiaj przed kościołem można oddać krew w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie w godzinach od 9.00 do 13.00. Gorąco zachęcamy. Dziękujemy serdecznie panu Pawłowi Głowackiemu z parafialnej grupy honorowych krwiodawców  "Krwinka" za zorganizowanie dzisiejszej akcji. 

4. Nasze kapucyńskie Wydawnictwo "Serafin" oferuje dzisiaj przed kościołem dobrą książkę, najnowszy numer Głosu Ojca Pio oraz inne ciekawe produkty wydawnicze. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tegoż stoiska.   Przed kościołem można będzie nabyć książkę o Olszanicy, autorstwa pana Tomasza Bulki oraz uzyskać osobistą dedykację i autograf od Autora.

5. Bóg zapłać WSZYSTKIM, którzy na różne sposoby włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości dożynkowo-odpustowej: Paniom  Grażynie Wyżga i Barbarze Wójcikiewicz sprzątającym  regularnie kościół, pani Danucie Leśniak za piękny i gustowny wystrój świątyni, pani Barbarze Jędrys za rokrocznie misteryjnie przygotowany wieniec dożynkowy, w obecnym roku nawiązujący do ogłoszonego przez papieża Franciszka  Roku świętego Józefa. Dziękuję bratu Adamowi - zakrystianowi i panu Piotrowi - organiście. Wszystkim za wszystko niech wynagrodzi Pan Bóg i święty nasz ojciec Franciszek!

6. Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w nadchodzącym tygodniu po telefonicznym uzgodnieniu z zainteresowanymi osobami. 

7. To już ostanie chwile wakacji! Nauczycieli,  uczniów oraz ich rodziców i krewnych zapraszamy na Msze święte  inaugurujące nowy rok szkolny i katechetyczny w środę 1 września b.r.. Uczniów z klas od V do VIII zapraszamy na mszę świętą  o godz. 8.00, a uczniów z klas od I do IV  na godz. 9.15.  Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie we wtorek 31 sierpnia od godz. 17.00 do 18.00.

8. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej jest codziennie 10 minut przed rozpoczęciem  każdej Mszy świętej, a w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek od godz. 17.30.

9. Wszystkim życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień! Szczęść Boże!