WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

21.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 21 niedziela zwykła, 22 sierpnia 2021 r.


1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia wspominamy między innymi:

- w poniedziałek  23 sierpnia  - wspomnienie bł. Bernarda z Offidy, zakonnika oraz parafialne wspomnienie św. Ojca Pio. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę świętą z nabożeństwem do św. Stygmatyka w poniedziałek o godz. 18.30.

- we wtorek  24 sierpnia - święto św. Bartłomieja, apostoła.

- w środę 25 sierpnia wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

- w czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej - Patronki naszej Wspólnoty Parafialnej. Msze święte odprawimy o godz. 8.00  i 18.30.  Za pobożne nawiedzenie kościoła w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

- piątek 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna.

- w sobotę 28 sierpnia - wspomnienie św. Augustyna - biskupa i doktora Kościoła.  Jest to dzień imienin br. Augustyna Chwałka - przełożonego naszego domu zakonnego. Bratu Augustynowi życzymy  błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem świętego Patrona. 

2. W sobotę 28 sierpnia nie będzie wieczornej Mszy świętej w kościele o godz. 18.30. W zamian za to zapraszamy na Mszę świętą  za zmarłych parafian i zmarłych z  naszych rodzin na cmentarzu parafialnym w sobotę 28 sierpnia o godz. 18.30. Podczas sobotniej Mszy świętej na cmentarzu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary do puszek na utrzymanie cmentarza. 

3. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa: w środę do św. Józefa o godz. 18.00, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej, w piątek do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00

4. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ W NASZEJ PARAFII ORAZ PARAFIALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY PRZEŻYJEMY W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 29 SIERPNIA. Nie organizujemy w obecnym roku festynu. Po Mszach świętych w niedzielę do południa zapraszamy na kawę z ciastkiem na placu przed kościołem. Tradycyjnie zapraszamy do upieczenia ciast i ciasteczek oraz prosimy o pomoc w przygotowaniu plenerowej kawiarni.  Dochód z akcji zostanie przeznaczony na potrzeby naszego  kościoła.  Upieczone ciasto i ciasteczka można dostarczyć wolontariuszkom w sobotę 28 sierpnia w godz. od 16.00 do 17.00 na salkę parafialną za kancelarią. Z góry serdeczne Bóg zapłać za włączenie się we wspólnotowe świętowanie. 

5. Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zaprasza do oddawania krwi również w przyszłą niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w autobusie na parkingu przed kościołem przy ul. Korzeniaka 16, w godz. od 9.00 do 13.00, a wydawnictwo „Serafin” zaoferuje dobre ksiązki na placu przykościelnym.

6. Do końca sierpnia kancelaria parafialna jest czynna po telefonicznym uzgodnieniu z proboszczem. 

7. Do wieczności odszedł w wieku 65 lat nasz parafianin Stanisław Wyżga z ul. Rzepichy. Jego pogrzeb odbędzie się  w środę 25 sierpnia b.r. o godz. 13.00 na cmentarzu w Olszanicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... . 

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na czas wakacji!