WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

29.07.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29 lipca 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29 lipca 2017

 1. Z kalendarza liturgicznego:  - w środę 2 sierpnia przeżywamy odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie nawiedzi tego dnia swój kościół parafialny, odmówi w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę,  przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.  Natomiast w piątek  4 sierpnia wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.

2. Zapraszamy na cykliczne nabożeństwa: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 18.30 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy świętej porannej.

3. Radę Parafialną i przedstawicieli grup funkcjonujących przy naszej parafii zapraszam na spotkanie organizacyjne przed odpustem parafialnym w środę 2 sierpnia po Mszy świętej wieczornej w sali parafialnej.

4. Osoby, które zapisały się na wyjazd wakacyjny do Skomielnej Czarnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 3 sierpnia po Mszy świętej wieczornej w sali parafialnej.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie 15 minut przed Mszą świętą. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 18.00.

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00  do Mszy wieczornej.

7. W piątek 4 sierpnia swoje imieniny obchodzi nasz senior o. Dominik Orczykowski. Życzymy mu łaski zdrowia i Bożego błogosławieństwa na co dzień, otaczając go serdeczną modlitwą.

8. Do chorych udamy się w pierwszą sobotę od godz. 8.00 rano.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 9.00.

10. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła.

11. XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę,  wyruszy w przyszłą niedzielę z Wawelu po Mszy świętej o godz. 7.00 rano. W tym roku  pielgrzymom towarzyszą słowa hasła roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście".

12. Sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę, miesiąc ważnych wydarzeń i rocznic w naszym życiu narodowym. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.

13. Dziękujemy Parafianom z z ul. Stryjeńskiej,  Olszanickiej od nr 10- do19, Pod Skałą, Na Polankach i Becka za posprzątanie kościoła i kaplicy Matki Bożej oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Olszanickiej od nr 25 do końca.

14. Wam wszystkim modlącym się w naszej świątyni, pracującym i wypoczywającym na wakacjach  życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!