WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

17.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16. NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 LIPCA 2021 r.


1. Wspominając WYDARZENIA SPRZED PIĘCIU LAT, gdy młodzież całego świata przybyła do Krakowa, aby uczestniczyć w ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY, Archidiecezja Krakowska – wraz z samorządem lokalnym – podjęła się organizacji uroczystych obchodów jubileuszowych, które będą miały dwie odsłony. W sobotę 24 lipca br. o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, którym będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi ks. Bp Chrząszcz oraz w niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00 - na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach, gdzie  abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży. Wszystkich młodych Archidiecezji Krakowskiej wraz z duszpasterzami zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.

2. W minioną NIEDZIELĘ MISYJNĄ  brat Andrzej Barszcz zebrał na potrzeby misji w Afryce kwotę 5212 złotych. Bóg zapłać!

3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. W tym tygodniu prośmy, by dobry Bóg pomagał nam odnaleźć drogę do Źródła Życia oraz opiekował się nami podczas naszych podróży. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na AKCJĘ ŚW.  KRZYSZTOF – 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR SZCZĘŚCLIWEJ JAZDY NA POJAZDY DLA POLSKICH MISJONARZY. Pojazdy poświęcimy w przyszlą sobotę wieczorem oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.  

4. W przyszłą niedzielę 25 lipca po Mszy świętej o godz. 11.00 udamy się na dziesiątek Różańca do Kaplicy Wdzięczności jako wyraz dziękczynienia Panu Bogu i Matce Bożej za ocalenie mieszkańców w rocznicę pacyfikacji Olszanicy. Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec zapraszają na uroczystości w 78 rocznicę pacyfikacji Woli Justowskiej na Łące Męczeństwa  przy ul. 28 lipca w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Msza święta w intencji Pomordowanych odbędzie się w kościele na Woli Justowskiej w przyszłą niedzielę 25 lipca o godz. 18.00. 

5. Dom Rekolekcyjny w Skomielnej Czarnej zaproponował nam termin na 5-dniowe WAKACJE Z BOGIEM w dniach od 15 do 20 sierpnia b.r.  W programie m.in.: codzienna Eucharystia i konferencja, wyjazdy na Gorący Potok w Szaflarach, dobre filmy, wspólne ognisko, czas wolny na chwile refleksji. Jest to parafialny wyjazd dla osób w każdym wieku: starszych, młodszych i rodzin z dziećmi. Zgłoszenia i zapisy do wtorku 20 lipca b.r w zakrystii  kościoła. Można zgłosić się również mailowo: parafiaolszanica@gmail.com. Szczegóły na plakatach przed kościołem oraz w internecie na strenie www.olszanica.kapucyni.pl. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem odbędzie się w czwartek 22 lipca b.r. po Mszy wieczornej. 

6. Seniorów zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie w kawiarence z o. Czesławem Wroną,  byłym olszanickim proboszczem,  w poniedziałek 19 lipca o godz. 8.00 rano. 

7. Wypoczywającym na wakacjach życzymy doświadczenia Pana Boga w pięknie otaczającego świata, w Jego Słowie oraz w spotkaniu z drugim człowiekiem. Pozdrawiamy chorych i cierpiących. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!