WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

11.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 LIPCA 2021


1.     W obecną niedzielę przeżywamy  w naszej parafii jako NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Cieszymy się obecnością pośród nas brata Andrzeja Barszcza z Afryki, któremu serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary, którą się dzieli  z najuboższymi mieszkańcami Afryki oraz za skierowane do nas słowo umocnienia w wierze. 

2.     Z okazji NIEDZIELI MISYJNEJ W NASZEJ PARAFII przed kościołem można napić się dzisiaj dobrej kawy kardynała Massaja, zakupić gadźety misyjne oraz złożyć dobrowolne datki na potrzeby misyjne. 

3.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca lipca.  Na spłatę pożyczki zaciągniętej na wykonane już prace remontowe w kościele zebralismy łącznie kwotę: 5320 złotych. Bóg zapłać! 

4.     We wtorek 13 lipca b.r.  zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE od godz. 20.00 do godz. 21.00. Będziemy prosić Boga Wszechmogącego za wstawiennictwem Matki Bożej o miłosierdzie i łaskę nawrócenia dla współczesnego świata.

5.     W związku z obchodami JUBILEUSZU 500-LECIA DZWONU ZYGMUNT w Katedrze Wawelskiej Proboszczowie miasta Krakowa zostali poproszeni  o uruchomienie dzwonów parafialnych kościołów miasta Krakowa w odpowiedzi na bicie Dzwonu Zygmunt dnia 13 lipca 2021 r. o godz. 21.00. Szczegółowy plan wydarzenia przedstawia się następująco:  We wtorek 13 lipca br. o godz. 21.00 – przez trzy minuty będzie bił Dzwon Zygmunt, a o  godz. 21.03 – będą biły  przez trzy minuty dzwony kościelne  miasta Krakowa.

6.     W poniedziałek i wtorek 12 i 13 lipca b.r.  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZBIORCE ELEKTROŚMIECI. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”  odbierze elektrośmieci w środę 14 lipca o godz. 9.00 rano. Elektrośmieci można zostawić na parkingu przy murze naszego Domu Zakonnego przy ul. Korzeniaka 16. 

7.     Dom Rekolekcyjny w Skomielnej Czarnej zaproponował nam w ostatniej chwili termin na 5-dniowe WAKACJE Z BOGIEM w dniach od 15 do 20 sierpnia b.r.  W programie m.in.: codzienna Eucharystia i konferencja, wyjazdy na Gorący Potok w Szaflarach, dobre filmy, wspólne ognisko, czas wolny na chwile refleksji. Jest to parafialny wyjazd dla osób w każdym wieku: starszych, młodszych i rodzin z dziećmi. Zgłoszenia i zapisy do wtorku 20 lipca b.r w zakrystii  kościoła. Można zgłosić się również mailowo: parafiaolszanica@gmail.com. Szczegóły na plakatach przed kościołem oraz w internecie na strenie www.olszanica.kapucyni.pl. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem odbędzie się w czwartek 22 lipca b.r. po Mszy wieczornej. 

8.     W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę przed beatyfikacją sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą świętą we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej, wobec wystawionego Najśw. Sakramentu należy odmówić przewidziane modlitwy oraz  część Różańca świętego. Każdego dnia na zakończenie Mszy świętej będziemy odmawiać przewidzianą modlitwę. 

9.     Pozdrawiamy serdecznie wszystkich chorych i cierpiących w domach. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli, a wypoczywającym życzymy udanych wakacji! Szczęść Boże!