WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

22.07.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lipca 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lipca 2017

1. DZISIAJ PRZEŻYWAMY W NASZEJ PARAFII NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Kazania głosi br. Paweł Kubiak, misjonarz z Afryki, poprzedni proboszcz olszanicki.  Po Mszach świętych ofiary zbierane przed kościołem będą przeznaczone na misje. Będzie też można degustować i zakupić kawę misyjną Kardynała Massaja oraz nabyć pamiątki misyjne.  Brat Paweł zaprasza wszystkich chętnych na Koronkę do Bożego Miłosierdzia  dzisiaj o godz. 15.00 do kościoła parafialnego. A po nabożeństwie na okolicznościowe spotkanie przy kawie i herbacie w części rekolekcyjnej domu zakonnego.

2. W tym tygodniu w KALENDARZU LITURGICZNYM wspominamy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi

– we wtorek  – święto św.  Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa,  patrona kierowców,

– w środę  – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny

– w sobotę – wspomnienie św. Marty.

3. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa – DZISIAJ PO MSZACH ŚWIĘTYCH POBŁOGOSŁAWIMY POJAZDY I KIEROWCÓW. Okazja do pobłogosławienia pojazdów – gdyby byli chętni –  będzie także w samo wspomnienie św. Krzysztofa, we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

4. RADĘ PARAFIALNĄ ORAZ RADĘ CMENTARNĄ zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

5. Spotkanie biblijne dla osób pragnących zgłębić Słowo Boże nadchodzącej niedzieli odbędzie się w czwartek po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.30.

6. W piątek 28 lipca zapraszamy na MSZĘ ŚWIĘTĄ DZIĘKCZYNNĄ  ZA OCALENIE MIESZKAŃCÓW  OLSZANICY PODCZAS HITLEROWSKIEJ PACYFIKACJI W 1943 ROKU.

7. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do nas słowo zaproszenia na obchody I ROCZNICY ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. (odczytać zaproszenie):  

8. Dziękujemy Parafianom z ul. Raczkiewicza.. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Stryjeńskiej,  Olszanickiej od nr 10- do19, Pod Skałą, Na Polankach i Becka.

9. W tym tygodniu wielu z Was będzie świętowało własne imieniny. Wśród solenizantów tego tygodnia znajdują się między innymi: Siostra dyrektor Krystyna Róż – w poniedziałek 24 lipca, nasz współbrat br. Joachim Bernacki – w środę 26 lipca oraz pracująca w domu zakonnym Pani Marta Tyrkalska - w sobotę 29 lipca.

10. Wszystkim solenizantom oraz modlącym się w naszej świątyni życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy i wakacyjnego wypoczynku. Szczęść Boże!