WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

16.07.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 lipca 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 lipca 2017

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
– we wtorek  – św. Szymona z Lipnicy,
– w czwartek – bł. Czesława,
– w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny.

2. Zapraszamy na CYKLICZNE NABOŻEŃSTWA o godz. 18.30: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia i w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

3. SPOTKANIE BIBLIJNE dla osób pragnących zgłębić Słowo Boże nadchodzącej niedzieli odbędzie się w czwartek po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.30.

4. Nasza Prowincja zakonna organizuje wyjazdy wakacyjne dla młodzieży męskiej. Najbliższe akcje to wakacje z Bogiem w Pyzówce czy wędrowanie nie dla mięczaków. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846.

5. Br. Paweł Kubiak odprawi MSZĘ ŚWIĘTĄ DLA SENIORÓW w piątek o godz. 8.00  rano. Po Mszy świętej zapraszamy na tradycyjne  spotkanie przy kawie i herbacie.

6. W przyszłą sobotę 22 lipca  zatrzymają się na nocleg na terenie naszej parafii pielgrzymi z Czatachowej wraz z ich duszpasterzem o. Danielem. Ta wspólnota ewangelizacyjna zaprasza na WIECZÓR UWIELBIENIA do naszego kościoła w przyszłą sobotę na  godz. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę 23 lipca przeżyjemy w naszej parafii NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Kazania wygłosi br. Paweł Kubiak, misjonarz z Afryki, poprzedni proboszcz olszanicki.  Po Mszach świętych ofiary zbierane przed kościołem będą przeznaczone na misje. Będzie też można degustować i zakupić kawę misyjną Kardynała Massaja oraz nabyć pamiątki misyjne.  Brat Paweł zaprasza wszystkich chętnych na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 do kościoła parafialnego. A po nabożeństwie na okolicznościowe spotkanie przy kawie i herbacie w części rekolekcyjnej domu zakonnego.

8. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do nas słowo zaproszenia do udziału w pieszej pielgrzymce krakowskiej na jasną Górę w dniach od 6 do 11 lipca 2017. (odczytać zaproszenie):  

9. Dziękujemy Parafianom z ul. z ul. Porzecze i Jantarowa. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Raczkiewicza.

10. Wszystkim modlącym się w naszej świątyni życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku. Szczęść Boże!