WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

02.07.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lipca 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lipca 2017

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w kościele.

2. Zapraszamy na cykliczne nabożeństwa: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia i w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W poniedziałek 3 lipca w naszych kościołach kapucyńskich na całym świecie  będziemy po raz pierwszy obchodzić tzw. Dzień Rodziny Kapucyńskiej.  Dzień ten nawiązuje do daty wydania w 1528 roku bulli Religionis zelus, którą Kościół zatwierdził kanonicznie nasz Zakon. Uroczystej Eucharystii w poniedziałek o godz. 19.00  będzie przewodniczył br. Tomasz Żak, nasz minister prowincjalny. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym bliska jest  nasza duchowość, w sposób szczególny zapraszamy Siostry i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, a w pierwszy piątek na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą, a w pierwszy czwartek i piątek od godz. 18.00.

5. Wśród ofert wakacyjnych dla młodzieży, zapraszamy na XXIII Spotkanie Młodych w Wołczynie  w dniach od 10 do 14  lipca – dla młodzieży po 1 kl.  gimnazjum. Natomiast w dniach od  23 do 30.07 zapraszamy na Wakacje z Bogiem w Pyzówce k. Nowego Targu dla młodzieży z gimnazjum i szkoły średniej oraz w dniach od
25 do 30 lipca na  Rivotorto, czyli… wędrowanie nie dla mięczaków – po 3 klasie gimnazjum. Kontakt i zapisy na stronie internetowej: www.kapszlak.pl.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd do Skomielnej Czarnej w dniach od 7 do 13 sierpnia b.r.   Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

7. W dniach od 1 do 9 lipca b.r. w naszym domu zakonnym odbywa się „Kurs Paweł”, czyli rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do głoszenia Dobrej Nowiny. Uczestnicy tych rekolekcji będą chcieli dzielić się swoim świadectwem spotkania z Jezusem chodząc od domu do domu naszej parafii w przyszłą sobotę. Z góry dziękujemy za okazaną im życzliwość oraz przyjęcie. W przyszłą niedzielę oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy świętej o godz. 11.00 zapewnią uczestnicy tego kursu.

8. Akademia Piłkarza prosi o podanie ogłoszenia, iż podczas wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia Boisko w Olszanicy będzie otwarte dla mieszkańców naszego osiedla w każdy poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 16.30 do 19.30.

9. Serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Majówny od nr 24 do 2 oraz z Powstania Styczniowego za troskę o czystość świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Insurekcji Kosciuszkowskiej i Podkamyk

10. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a  przebywającym na wakacjach udanego wypoczynku! Szczęść Boże!