WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

14.05.2017

Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2017


V NIEDZIELA WIELKANOCY 14  maja  2017

 

1. Dzisiaj w Krakowie uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę z ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9:00. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

2. W naszej Parafii przeżywamy dziś uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpi do niej 21 dzieci podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Przez cały nadchodzący tydzień zapraszamy dzieci na świętowanie tzw. „białego tygodnia” poprzez uczestnictwo w Nabożeństwie Majowym i w Eucharystii.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedziele i w uroczystości o godz. 17.30, a w soboty po Mszy świętej o godz. 8.00 rano.

4. Zapraszamy na Spotkanie Biblijne w środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 20.00 w sali parafialnej.

5. Zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00. W tym tygodniu adoracja potrwa wyjątkowo do godz. 18.00.

6. W czwartek 18 maja obchodzimy bowiem święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na nabożeństwo z namaszczeniem olejami świętego Feliksa  w czwartek na  godz. 18.00.

7. Z radością informujemy, że w przyszłą sobotę 20 maja o godz. 11.00 w naszym klasztornym kościele przy ul. Loretańskiej święcenia diakonatu przyjmie 6. braci a święcenia prezbiteratu 3 braci. Wczoraj święcenia kapłańskie na Ukrainie otrzymał jeden z braci pochodzący z tego kraju. Pamiętajmy w modlitwie o tych, których sam Chrystus wybrał i ustanawia swoimi sługami. 

8. W przyszłą niedzielę rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci na Mszy świętej o godz. 11.00. Pięknym przygotowaniem do tej rocznicy niech będzie udział dzieci w Nabożeństwach Majowych oraz przygotowanie czystego serca poprzez spowiedź świętą.

9. Rodziców ministrantów, wyjeżdżających na turniej piłkarski do Wołczyna, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.

10. Informujemy, że składka remontowo-budowlana w poprzednią niedzielę wyniosła 4007 złotych. Na konto parafialne na ten cel wpłynęły ofiary w kwocie 250 złotych. Bóg zapłać! Informujemy także, że w poprzednią niedzielę zebraliśmy do puszek przed kościołem na Wyższe Seminarium Duchowne Braci Kapucynów w Krakowie kwotę 1342 złote. Serdecznie dziękujemy za te dary serca.

11. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziców dzieci, obchodzących w przyszła niedzielę rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. Szczęść Boże!