WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

06.05.2017

Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2017


 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja  2017

1. W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się o nowe powołania do stanu duchownego a także za już powołanych. Dziękujemy bratu Rafałowi z naszego Seminarium Duchownego za słowo świadectwa. Wam, drodzy Parafianie – z góry dziękujemy za dary serca, które możecie złożyć dzisiaj do puszek przed kościołem. Zostaną one przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać! dziekujemy także za ofiary na remont naszego kościoła.

2. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował z tej okazji słowo zaproszenia na procesję z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę 14 maja. (odczytać list Arcybiskupa)

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W soboty po Mszy świętej porannej o godz. 8.30 oraz w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

4. Rodziców młodzieży z III klas gimnazjum,  która w tym roku  przystępuje do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 20.00.

5. Radę Parafialną zapraszam na krótkie spotkanie w środę zaraz po Mszy wieczornej, ok. godz.  19.30.

6. Zapraszamy na SPOTKANIA BIBLIJNE w środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 20.00 w sali parafialnej. Nie jest to spotkanie jakiegoś elitarnego kręgu, ale ma ono charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy do refleksji nad Słowem Bożym nadchodzącej niedzieli.

7. Zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00.

8. Do chorych parafian udamy się w sobotę 13 maja.

9. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Jubileuszowy wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w sobotę 13 maja b.r – dokładnie w 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Wyjazd w sobotę 13 maja o godz. 11.00. Powrót ok. godz. 22.00. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę przeżyjemy  uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 11.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej w poprzednim roku będą miały rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 21 maja o godz. 11.00.

11. Konfesjonały. Jak już informowaliśmy, pojawiły się w kościele tablice z nazwą konfesjonałów oraz świetlną  informacją, w którym konfesjonale spowiada aktualnie kapłan. Zielony kolor lampki oznacza wolny konfesjonał. Czerwony kolor lamki oznacza, że ktoś aktualnie się spowiada. W każdym przypadku zapalone na tablicach jakiekolwiek światło oznacza, że w tym konkretnie konfesjonale znajduje się spowiednik.  W tym tygodniu zostały pozłocone litery na tych tablicach. Stały się one bardziej czytelne. Za tę pracę dziękujemy br. Mateuszowi Magierze.

12. Dziękujemy Parafianom z ul. Korzeniaka od nr 1 do 19 za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych w sobotę rano po nabożeństwie majowym.

13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.  Szczęść Boże!