WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

30.04.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocy - 30.04.2017


III NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2017

 1. Dzisiejsza trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Dzisiaj też przeżywamy Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W ramach tej lektury zachęceni jesteśmy do czytania Litu św. Pawła Apostoła do Galatów. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej  lektury i medytacji słowa Bożego w rodzinach. Po Mszy świętej można zabrać ze sobą karteczkę z numerem rozdziału Listu św. Pawła do Galatów do lektury.  

2. Informujemy, że w poprzednią niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc dla Syrii kwotę 1824 złote i 30 groszy. Bóg zapłać!

3. W  poniedziałek rozpoczyna się  miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w naszym kościele odprawiamy w następującym porządku: w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W soboty po Mszy świętej porannej o godz. 8.30 oraz w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

4. Seniorów zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek 1 maja o godz. 8.00 rano.  Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie.

5. W środę 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza święta w intencji Parafian Na Borach o godz. 14.00.

6. Gorąco zapraszam Parafian i chętnych na Jubileuszowy wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w sobotę 13 maja b.r – dokładnie w 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Wyjazd w sobotę 13 maja o godz. 11.00. Powrót ok. godz. 22.00. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed mszą święta. W pierwszy czwartek i piątek okazja do spowiedzi od 18.00. Ponadto w piątek zapraszamy na Liturgię Pokutną po Mszy wieczornej

8. W tym tygodniu nie ma spotkań dla ministrantów i lektorów oraz grup duszpasterskich.

9. W czwartek zaczynają się egzaminy maturalne. Pamiętajmy w modlitwie o maturzystach.

10. Kalendarium niektórych wydarzeń parafialnych. Przypominamy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 14 maja. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej w poprzednim roku będą miały rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 21 maja o godz. 11.00. Natomiast uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w środę 24 maja o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie Parafian na świętowanie Jubileuszu 25- lecia kapłaństwa br. Cezarego – proboszcza w niedzielę 28 maja o godz. 11.00. Sam Jubileusz przypada co prawda już 2 maja, ale wtedy odprawiamy Mszę świętą we wspólnocie rocznikowej w naszym Seminarium Duchownym.

11. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza będziemy modlić się o powołania i za powołanych. W tym dniu można będzie złożyć ofiarę do puszek na nasze kapucyńskie Seminarium Duchowne

12. Konfesjonały. Pojawiły się w kościele tablice z nazwą konfesjonałów oraz świetlną  informacją, w którym konfesjonale spowiada aktualnie kapłan. Zielony kolor lampki oznacza wolny konfesjonał. Czerwony kolor lamki oznacza, że ktoś się aktualnie spowiada. W każdym przypadku zapalone na tablicach jakiekolwiek światło oznacza, że w tym konkretnie konfesjonale znajduje się spowiednik.  

13. Dziękujemy Parafianom ul. Amazonek za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z  ul. Korzeniaka od nr 1 do 19 wyjątkowo w sobotę po Nabożeństwie Majowym.

14. Wszystkim życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach. Życzymy radosnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.  Szczęść Boże!