WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

23.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, II Niedziela Wielkanocy 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,  23 kwietnia 2017
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W dzisiejszą Niedzielę Bożego Miłosierdzia zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. Z racji 23 dnia miesiąca dzisiejszą Mszę świętą o godz. 18.00 odprawimy w intencjach Grupy Modlitwy św. o. Pio. Kartki z intencjami modlitw kierowanych za wstawiennictwo św. Ojca Pio będzie można złożyć do koszyczka na ołtarzu św. Ojca Pio.


3. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka i Episkopatu Polski dzisiaj przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę dobrowolnych ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z narodem syryjskim, przede  wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomocy humanitarnej w tym kraju potrzebuje 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.

4. Ofiara do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II z minionego poniedziałku wielkanocnego wyniosła 1073 złote. Bóg zapłać!

5. Ostatnia dekada kwietnia to czas popularnych imienin. Dzisiaj swoje imieniny obchodzą w naszej wspólnocie zakonnej: brat Jerzy Ciupak, sekretarz prowincjalny oraz br. Jerzy Steliga, sekretarz misyjny. Jutro przypada uroczystość  świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We wtorek zaś, święto świętego Marka Ewangelisty. Naszym współbraciom oraz wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu darów Bożych.

6. Dziękujemy Parafianom z ul. Na Borach, Cholerzyn i Amazonek 1-7 za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. Amazonek do końca.

7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Wielkanocnych. Wszystkim Wam życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach. Szczęść Boże!