WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

17.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie, Poniedziałek Wielkanocny 17.04.2017


Poniedziałek Wielkanocny, 17.04.2017

1. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM TYM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękna Liturgii w naszej Świątyni Parafialnej w czasie Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy.

2. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. Z uwagi na fakt, że wielu z Braci naszej wspólnoty podejmie różne obowiązki z racji Kapituły Prowincjalnej, w tym tygodniu nie będzie spotkań dla grup duszpasterskich. Nie będzie też czynna kancelaria parafialna. W razie konieczności prosimy zwracać się do br. Marka Woltera, wikarego naszego domu Zakonnego. Telefony kontaktowe są podane w gablocie, przy kancelarii i na stronie internetowej parafii.

4. W przyszły piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

5. W przyszłą Niedzielę z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę Mszę świętą o godz. 18.00 odprawimy w intencjach Grupy Modlitwy św. o. Pio. Po Mszy świętej odprawimy okolicznościowe nabożeństwo do Ojca Pio.

7. W odpowiedzi na wielokrotne wezwanie Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede  wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomocy humanitarnej w tym kraju potrzebuje 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.

8. Dziękujemy Parafianom z ul. z ul. Kosmowskiej, Nad Źródłem, Pod Szańcami i Głogowiec, za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu we wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Parafian z ul. Na Borach, Cholerzyn i Amazonek 1-7.

9. Wszystkim Wam życzymy w imieniu naszej kapucyńskiej wspólnoty RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!