WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

01.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 KWIETNIA 2017


 1. Od jutra Msze święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 19.00. W soboty i niedziele porządek Mszy świętych pozostaje bez zmian.

2. W związku ze zmianą godziny wieczornej Mszy św., zmianie ulegają również godziny zbiórek Liturgicznej Służby Ołtarza. Kandydaci, aspiranci i ministranci będą spotykali się w poniedziałki o godzinie 18.00, natomiast lektorzy we wtorki o godzinie 19.45

3. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.  Ofiary zbierane podczas Nabożeństwa zostaną przeznaczone na kwiaty i dekoracje podczas Świętego Triduum Paschalnego.

4.  Osoby zainteresowane czytaniem Słowa Bożego oraz śpiewem psalmów podczas liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00.

5.  Dziś o godz. 20.30 rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Marek Jedraszewski, Metropolitra Krakowski. Początek o godz. 20.30 przed Kolegiatą Świętej Anny.

6.  Zapraszamy na cykliczne nabożeństwa: w poniedziałek do Miłosierdzia Bożego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

7. W najbliższy piątek zapraszamy na Plenerową Drogę Krzyżową ulicami Olszanicy o godz. 20.00. W tym dniu odprawimy także Drogę Krzyżową o godz. 18.30, szczególnie dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Plenerowej Drodze Krzyżowej

8. Wspólne wyjście do Dzieła Pomocy im. św. Ojca Pio dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z III KLAS GIMNAZJUM odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 kwietnia 2017. Zbiórka pod kościołem godz. 11.45, powrót około godziny 16.30. Prosimy zabrać ze sobą dwa bilety komunikacji miejskiej. Podczas spotkania zapewniamy (darmowy) obiad.

9. Na cmentarzu parafialnym oczekujemy na podstawienie przez MPGO dużego kontenera o pojemności 7 m3. W drugiej połowie tygodnia powinien się pojawić.

10. Dziękujemy przedstawicielom Parafian z ul. Leśmiana za posprzątanie świątyni parafialnej i złożenie ofiary na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Jagiełka, Wyżgi i Rzepichy.

11. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli. Szczęść Boże!