WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

21.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkiego Postu, 22 marca 2020 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 22 MARCA 2020 R.

Drodzy Parafianie!

1. KIERUJĄC SIĘ MIŁOŚCIĄ BLIŹNIEGO, ROZTROPNOŚCIĄ I POSŁUSZEŃSTWEM WOBEC ODGÓRNYCH ZARZĄDZEŃ usilnie zachęcamy wiernych do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.

2. PROSIMY GORĄCO: POZOSTAŃCIE W DOMACH!  Korzystajcie z dyspensy, w domach przeżywajcie Eucharystię. Łączmy się na modlitwie poprzez media, unikajmy zgromadzeń, bo epidemia wzrasta! Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą Ci, co zamówili intencję oraz najbliższa rodzina. Jak napisał nasz Metropolita: „Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i [brakiem] wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku”.

3.  ZACHĘCAMY WAS DO KORZYSTANIA Z TRANSMISJI MSZY ŚWIĘTYCH W TELEWIZJI, RADIU I INTERNECIE oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej.  Z NASZEGO KOŚCIOŁA PRZEPROWADZIMY TRANSMISJĘ  MSZY ŚWIĘTEJ DZISIAJ, W NIEDZIELĘ 22 MARCA O  GODZ. 11.00. Będzie dostępna na naszej stronie internetowej parafii: www.olszanica.kapucyni.pl oraz w youtubie. 

4. DLA TYCH, KTÓRZY UCZESTNICZĄ W EUCHARYSTII za pomocą środków społecznego przekazu,  UDZIELIMY KOMUNII ŚWIĘTEJ W DRZWIACH KOŚCIOŁA DZISIAJ, W NIEDZIELĘ 22 MARCA b.r.,  OD GODZ. 15.00 DO 15.30.  Prosimy podchodzić pojedynczo. 

5.  OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ JEST CODZIENNIE  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZINY 18.20. W NIEDZIELE W GODZINACH MSZY ŚWIĘTYCH ORAZ OD GODZ. 15.00 DO 15.30. Spowiedź nie musi odbywać się w konfesjonale, ale może odbyć się np. w formie spaceru na świeżym powietrzu, o ile warunki pogodowe na to pozwolą. w razie deszczu może odbyć się w kapliczce Matki Bożej obok kościoła. 

6. OBOWIĄZUJĄ NAS PEWNE OBOSTRZENIA podczas uczestnictwa w EUCHARYSTII: w kropielnicy nie ma wody święconej, nie podajemy sobie ręki podczas znaku pokoju, Komunii świętej udzielamy wyłącznie na rękę. 

7. CZCICIELI OJCA PIO ZAPRASZAMY DO OSOBISTEGO WŁĄCZENIA SIĘ W DOMACH do modlitwy za przyczyną Świętego Stygmatyka w poniedziałek 23 marca.

8.  ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO PODJĘCIA SIĘ DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO W ŚRODĘ 25 MARCA, W UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.  NIECH TO będzie akt osobisty, dokonany w zaciszu domowym. W zakładce „aktualności” na stronie internetowej parafii zostały umieszczone  informacje i  modlitwy pomocne w podjęciu się tego osobistego aktu.  Gdy sytuacja na to pozwoli ponowimy go uroczyście w stosownym czasie w naszym kościele. 

9. W KOŚCIELE TRWAJĄ PRACE REMONTOWE, które wg planu mają zakończyć się w sobotę 4 kwietnia b.r.. 

10.   KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU Z PROBOSZCZEM.

11. W RAZIE JAKIEJKOLWIEK  POTRZEBY DUCHOWEJ, prosimy dzwonić na telefon Proboszcza: 604 089 963, lub kontaktować się mailowo: parafiaolszanica@gmail.com.

 

br. Cezary Pietras OFMCap, proboszcz