WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

23.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 Lutego 2020 r.


1. W NASZEJ PARAFII GOŚCIMY DZISIAJ BR. GRZEGORZA MARSZAŁKOWSKIEGO,  DYREKTORA DZIEŁA POMOCY ŚW. OJCA PIO, Który przybył do nas wraz z przedstawicielami PRACOWNIKÓW I WOLONTARIUSZY. Przedstawiciele Dzieła opowiedzą o pracy na rzecz najuboższych. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Dzieło Pomocy. Bratu Grzegorzowi dziękujemy za  homilię. 

2. CZCICIELI ŚWIĘTEGO OJCA PIO zapraszamy na Eucharystię dzisiaj o godz. 18.00. Grupę Modlitwy św. Ojca Pio zapraszamy Po Mszy świetej wieczornej na spotkanie w sali parafialnej – kawiarence.  

3.  NAJBLIŻSZA ŚRODA 26 LUTEGO, TO ŚRODA POPIELCOWA – dzień postu ścisłego. Na znak rozpoczynającego się w tym dniu okresu Wielkiego Postu na Mszach świętych przeżyjemy obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Środę Popielcową odprawimy do południa o godz. 8.00, o godz. 9.00 dla Szkoły Scherzo, o godz. 10.45 dla Szkoły Sióstr Pijarek oraz wieczorem o godz. 18.30.

4. W NAJBLIŻSZY PIĄTEK WIELKIEGO POSTU odprawimy DWIE DROGI KRZYŻOWE. O godz. 17.50 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci – oraz o  godz. 20.00 dla młodzieży oraz osób później wracających z pracy. 

5. NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone Grób Pański i na wielkanocny wystrój kościoła.

6. W ramach naszych REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH  PRZEŻYJEMY W TYM ROKU  RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH  od 5 do 8 kwietnia, czyli od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy. 

7. Rozpoczęliśmy PRACE ZWIĄZANE Z POŁOŻENIEM  NOWEJ,  KAMIENNEJ POSADZKI W KOŚCIELE, NA SCHODACH NA CHÓR ORGANOWY ORAZ W ZAKRYSTII. W związku pracami remontowo-budowlanymi wieczorne Adoracje Najświętszego  Sakramentu o godz. 18.00 i MSZE ŚWIĘTE  W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY WŁĄCZNIE ODPRAWIAMY W DOLNEJ KAPLICY DOMU ZAKONNEGO. KAPLICA W DOMU ZAKONNYM BĘDZIE DOSTĘPNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 10 MINUT PRZED GODZINĄ 18.00 WIECZOREM oraz OD 7.30 RANO W SOBOTY. MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELĘ ORAZ W ŚRODĘ POPIELCOWĄ ODPRAWIMY W KOŚCIELE. 

8. We wtorek 25 lutego, przypada DZIEŃ IMIENIN NASZEGO PROBOSZCZA BR.  CEZAREGO PIETRASA. Z tego tytułu zapraszamy Was do modlitwy w Jego intencji, szczególnie podczas Eucharystii  o godz. 18.30. Po Mszy świętej we wtorek br. Cezary zaprasza na spotkanie do kawiarenki.  

9. DO WIECZNOŚCI ODSZEDŁ śp. Waldemar  Żółciński z ul. Olszanickiej.  Jego  pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 13.00 na cmentarzu w Olszanicy. Wieczny odpoczynek racz mu dać,  Panie…. 

10. WSZYSTKIM WAM życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.