WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

16.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 Lutego 2020


1. Nie 1 marca, jak wcześniej informowaliśmy, ale już za tydzień – 23 lutego  – W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY GOŚCIĆ BRATA GRZEGORZA MARSZAŁKOWSKIEGO,  DYREKTORA DZIEŁA POMOCY ŚW. OJCA PIO WRAZ Z PRACOWNIKAMI I WOLONTARIUSZAMI. Organizacja ta wspomaga ponad 2000 osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, wspierając ich w drodze budowania lepszej przyszłości. Przedstawiciele Dzieła opowiedzą o pracy na rzecz najuboższych. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Dzieło Pomocy. W imieniu osób bez domu - dziękujemy.

2.  RODZICÓW MŁODZIEŻY Z KLASY VIII, która w obecnym roku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania  zapraszamy na spotkanie W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 20 LUTEGO O GODZ.19.00 w sali parafialnej – kawiarence. 

3. Od poniedziałku 17 lutego do soboty 4 kwietnia  b.r. będą trwały PRACE ZWIĄZANE Z POŁOŻENIEM  NOWEJ,  KAMIENNEJ POSADZKI W KOŚCIELE, NA SCHODACH NA CHÓR ORGANOWY ORAZ W ZAKRYSTII. W związku tymi  pracami remontowo-budowlanymi wieczorne Adoracje Najświętszego  Sakramentu o godz. 18.00 i MSZE ŚWIĘTE  W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY WŁĄCZNIE BĘDZIEMY ODPRAWIALI W DOLNEJ KAPLICY DOMU ZAKONNEGO. Kaplica znajduje się po prawej stronie wejścia głównego do kościoła. Należy przejść przez przeszklone drzwi schodami w dół. Postaramy się, aby był czynny w miarę możliwości jeden z konfesjonałów w kościele. Umieścimy  odpowiednie oznakowanie, prowadzące do kaplicy. KAPLICA W DOMU ZAKONNYM BĘDZIE DOSTĘPNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 10 MINUT PRZED GODZINĄ 18.00 WIECZOREM I OD 7.30 RANO W SOBOTY. MSZE ŚWIĘTE W KAŻDĄ NIEDZIELĘ ORAZ W ŚRODĘ POPIELCOWĄ PLANUJEMY ODPRAWIĆ W KOŚCIELE. 

4. Łączny koszt prac związanych z położeniem kamiennej posadzki w kościele  to blisko 230 000 złotych. Na te prace w całości pożyczymy pieniądze. I będziemy zobowiązani je spłacić. Za dotychczas wykonane prace w kościele – mamy do spłacenia jeszcze kwotę 40 000 złotych. Gdybyśmy spłacili dzisiaj te zobowiązania, a moglibyśmy to zrobić, wtedy nasza kasa świeciłaby pustkami.  Zapraszam serdecznie i proszę uprzejmie o mobilizację i o specjalne ofiary na tę poważną inwestycję w kościele. Było dobrze i  ufam, że będzie bardzo dobrze. Z góry wielkie dziękuję i Bóg Zapłać! 

5. Wraz z bratem Mateuszem Magierą – br. proboszcz będzie uczestniczył w spotkaniu formacyjnym przełożonych. Dlatego od poniedziałku do czwartku będą nieobecni w parafii. Stąd też nie będzie w  tym tygodniu spotkań dla Liturgicznej Służby Ołtarza, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek po Mszy świętej wieczornej. 

6. Wszystkim Wam życzymy Bożego błogosławieństwa  w  nowym tygodniu.

7. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy do kawiarenki.