WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

09.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 Lutego 2020


1. MSZE ŚWIĘTE Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU  NAMASZCZENIA CHORYCH ODPRAWIMY w ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH,  WE WTOREK 11 LUTEGO O GODZ. 9.00 i 18.30. Bardzo prosimy, aby rodzina, najbliżsi,  a może sąsiedzi pomogli chorym w dotarciu do kościoła parafialnego.  SENIORÓW zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godz. 9.00. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie w kawiarence parafialnej. 

2. MŁODZIEŻ PRZYGOTOWUJĄCĄ SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W CZWARTEK 13 LUTEGO b.r.. Klasę VII o godz. 18.00, a Klasę VIII Szkoły Podstawowej o godz. 19.00 w auli parafialnej. RODZICÓW MŁODZIEŻY Z KLASY VIII, która w obecnym roku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania  zapraszamy na spotkanie tydzień później – w czwartek 20 lutego o godz.19.00. 

3. TACA REMONTOWO-BUDOWLANA W POPRZEDNIĄ NIEDZIELĘ wyniosła 6285 złotych i 80 groszy. Na konto parafialne wpłynęło na ten cel 250 złotych. Bóg zapłać!   Prace związane z położeniem płytek w zakrystii oraz prace przygotowujące do położenia posadzki w kościele planujemy rozpocząć jeszcze w miesiącu lutym. 

4. Zapraszamy do wsparcia 1 procentem w odpisie podatkowym  kapucyńskiego Dzieła Pomocy ubogim i bezdomnym Świętego Ojca Pio. Będziemy gościć w naszej parafii Dyrektora Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w niedzielę 1 marca. 

5. Z wyprzedzeniem informujemy, że PARAFIALNĄ AKCJĘ „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI” pragniemy zorganizować we współpracy z Sekretariatem Misyjnym i Fundacją Kapucyni i  Misje W NIEDZIELĘ 15 MARCA b.r. . Jak co roku, zapraszamy do upieczenia pączków, ciasta lub ciasteczek. Dochód z akcji zostanie przeznaczony dla Ludu Bożego i Braci misjonarzy w Afryce. 

6. Zapraszamy w tygodniu na CODZIENNĄ ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w ciszy przed Mszą wieczorną od godz. 18.00. Adorację kończymy litanią. W czwartek zapraszamy na Adorację od godziny 15.00. 

7. Dziękujemy przedstawicielom parafian z ulicy NAD ŹRÓDŁEM, POD SZAŃCAMI I  GŁOGOWIEC  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. NA BORACH, CHOLERZYN I  AMAZONEK 1-7. 

8. DO WIECZNOŚCI ODESZŁY z naszej wspólnoty parafialnej: ŚP. MARIA FULARA, l.83, z ul. Leśmiana. Jej pogrzeb odbył się  5 lutego oraz ŚP. ZOFIA LOREK, l. 86, z ul. Amazonek. Jej pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek 10 lutego o godz. 14.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… . 

9.  Wszystkim Wam życzymy Bożego błogosławieństwa  w  nowym tygodniu.