WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

02.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 lutego 2020 r. Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.


1. W  dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej, obchodzimy XXIV Światowy  Dzień Życia Konsekrowanego.  W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach całkowicie oddanych Panu Bogu w życiu zakonnym w naszej parafii: o siostrach zakonnych, braciach oraz o świeckich franciszkanach.

2. Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone – jak w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca - na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła. Z tej racji zbiórkę ofiar na potrzeby zakonów kontemplacyjnych przenosimy z dzisiaj na  przyszłą niedzielę. Ofiary na zakony kontemplacyjne będziemy mogli złożyć w przyszłą niedzielę  do puszek przed kościołem.

3. Z kalendarza liturgicznego tygodnia:

·        w poniedziałek św. Błażeja, biskupa i męczennika; patrona m.in. od chorób gardła. Z tej okazji, pielęgnując stary zwyczaj sakramentaliów, na wieczornej Mszy Świętej będzie  możliwość przyjęcia błogosławieństwa dwoma skrzyżowanymi  gromnicami oraz  poświęcenie jabłek;

·        w środę św. Agaty, dziewicy. Stara tradycja głosi, że w czasie wybuchu wulkanu w rok po śmierci Agaty (w 252 r.) mieszkańcy miasta Katania na Sycylii zwrócili się o pomoc do swojej świętej rodaczki i zostali ocaleni. Na pamiątkę tego wydarzenia, w środę zgodnie ze starożytnym zwyczajem, pobłogosławimy chleb jako znak dobroci oraz wodę.  

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie 10 minut przed Mszą świętą i w czasie  Eucharystii, a w pierwszy czwartek i  piątek, od godz. 18.00. 

5. Zapraszamy w tygodniu na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy przed Mszą wieczorną od godz. 18.00. Adorację kończymy litanią. W czwartek zapraszamy na Adorację już od godziny 15.00. 

6. Dziękujemy Parafianom ul. KOSMOWSKIEJ za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. NAD ŹRÓDŁEM, POD SZAŃCAMI I GŁOGOWIEC. Bóg zapłać także WSZYSTKIM zaangażowanym w jutrzejsze prace porządkowe, związane z demontażem szopki oraz całego bożonarodzeniowego wystroju kościoła. 

7. Przeżywającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku, a wszystkim Wam Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!