WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

25.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Słowa Bożego 3 niedziela zwykła, 26 stycznia 2019 r.


1. Dzisiejsza niedziela, z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka, jest NIEDZIELĄ SŁOWA BOŻEGO. Dziękujemy bratu Mateuszowi Magierze za wygłoszone dzisiaj do nas okolicznościowe słowo z tej okazji.

2. We wtorek 28 stycznia, w liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, swoje IMIENINY BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ: BR. TOMASZ ŻAK – MINISTER PROWINCJALNY ORAZ WIKARIUSZ PROWINCJALNY - BR. TOMASZ PROTASIEWICZ. Braciom Solenizantom życzymy obfitości darów Ducha Świętego w pełnieniu odpowiedzialnej posługi na rzecz wszystkich Braci z  Krakowskiej Prowincji Kapucynów, obecnych w Polsce, w Europie i w różnych zakątkach świata. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie.  

3. RADĘ PARAFIALNĄ zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy świętej wieczornej w sali  parafialnej – kawiarence.

4. W przyszłą niedzielę 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej będziemy obchodzić XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.

5. Z uwagi na ROZPOCZĘTE FERIE ZIMOWE W NASZYM WOJEWÓDZTWIE, przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie spotkań formacyjnych dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Liturgicznej oraz innych grup formacyjnych. Nieczynna będzie Poradnia Rodzinna, a Kancelaria Parafialna będzie czynna jedynie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z proboszczem.

6. Spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania oraz dla Rodziców młodzieży, która w obecnym roku ma przyjąć ten sakrament, odbędą się po feriach zimowych. Terminy spotkań zostaną podane na stronie internetowej Parafii oraz w ogłoszeniach duszpasterskich.

7. Firma, która ma położyć posadzkę kamienną w naszym kościele, poszukuje pokoi lub mieszkania pod wynajem na okres prac w świątyni parafialnej, przewidzianych wstępnie w terminie od 10 lutego do 4 kwietnia b.r.. Będzie to prawdopodobnie 4 mężczyzn. Propozycje prosimy zgłaszać do proboszcza. Dane kontaktowe do proboszcza  są na stronie internetowej naszej Parafii.

8. Dziękujemy Parafianom ul. JAGIEŁKA, WYŻGI I RZEPICHY za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. KOSMOWSKIEJ.

9. Przeżywającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku, a wszystkim Wam: Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!