WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

19.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 STYCZNIA 2020 r.


1. Trwajmy w modlitwie w intencji jedności chrześcijan. TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN obchodzimy w dniach od 18 do 25 stycznia. W KRAKOWIE CENTRALNE NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE ODBĘDZIE SIĘ DZISIAJ  19 STYCZNIA O GODZINIE 15.00 W SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II. Na wniosek metropolity krakowskiego, Penitencjaria Apostolska przyznała odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w tym nabożeństwie.  Odpust zupełny można otrzymać także za aktywne włączenie się w celebrację tego tygodnia modlitw za podjęcie jakichś funkcji, np.  poprzez uczynki miłosierdzia, post i modlitwę a także za wzięcie udziału w zakończeniu tygodnia modlitw o jedność chrześcijan (n. 11 § 1).

2. ZAKOŃCZYLIŚMY KOLĘDĘ, czyli  wizytę duszpasterską wśród Parafian. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach i  mieszkaniach a także za ofiarowane przy okazji Kolędy dary serca.

3. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OFIARY NA KONTYNUACJĘ PRAC REMONTOWYCH W KOŚCIELE. Składka remontowo-budowlana w pierwszą niedzielę stycznia b.r. wyniosła 4940 złotych. Na konto parafialne na ten cel wpłynęło w ostatnim czasie 1450 złotych, a podczas kolędy 1500 złotych. Bóg zapłać!

4. W minionym tygodniu została zainstalowana nowa, DĘBOWA BALUSTRADA NA CHÓRZE ORGANOWYM. Została wykonana w kolorze ciemnobrązowym, czyli takim, w jakim zostały wykonane nowo zamontowane  drzwi w kościele, a który z czasem ma dominować w całej stolarce naszego kościoła. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY OFIARODAWCOM - PEWNEJ RODZINIE PRAGNĄCEJ ZACHOWAĆ ANONIMOWOŚĆ -  za ofiarę złożoną na ten cel. BÓG ZAPŁAĆ!

5. Zapraszamy na SPOTKANIE BIBLIJNE w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej w salce parafialnej.

6. We wtorek 21 stycznia BĘDZIEMY OBCHODZIĆ DZIEŃ BABCI, a w środę DZIEŃ DZIADKA. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

7. CZCICIELI ŚWIĘTEGO OJCA PIO ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚWIĘTĄ I NA NABOŻEŃSTWO do świętego Stygmatyka w czwartek  23 stycznia o godz. 18.30. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

8. Wszystkie Babcie i Dziadków, Rodziców i krewnych SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA JASEŁKA w piątek 24 stycznia o godz. 17.00 w Szkole Sióstr Pijarek na sali gimnastycznej.  

9. Przyszła niedziela będzie ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielą Biblijną.

10. Dziękujemy Parafianom ul.  z ul. LEŚMIANA za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. JAGIEŁKA, WYŻGI I RZEPICHY.  

11. Pod koniec tygodnia  rozpoczynają się FERIE ZIMOWE DLA DZIECI i MŁODZIEŻY oraz NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW. UDAJĄCYM  SIĘ NA URLOP ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU, A WSZYSTKIM WAM BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!