WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

12.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM Święto Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r.


1. Wraz z dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego KOŃCZY SIĘ LITURGICZNY OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO. Zgodnie z naszą polską tradycją do 2 lutego – do Święta Ofiarowania Pańskiego –  w naszej świątyni śpiewamy kolędy i  pozostawiamy jej świąteczny bożonarodzeniowy wystrój.

2. NA KONCERT KOLĘD w wykonaniu Chóru „SALAWA” zapraszamy w dzisiejszą niedzielę 12 stycznia b.r. o godz. 10.00. Dziękujemy Chórowi za ubogacenie swoim śpiewem dzisiejszej liturgii Mszy świętej o godz. 9.00.

3. DOBIEGA KOŃCA WIZYTA DUSZPASTERSKA W NASZEJ PARAFII.  Dziękujemy za życzliwość, z jaką nas przyjęliście w Waszych domach. Jutro, w poniedziałek 13 stycznia b.r. w godzinach popołudniowych jest przewidziany czas na KOLĘDĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ. Na kolędę uzupełniającą można się zapisać osobiście w zakrystii, podając swoje dane, ulicę i nr domu oraz telefon kontaktowy. Zaproszenie na kolędę uzupełniającą można też wysłać sms-em na telefon br. Cezarego – proboszcza: nr tel. 604 089 963, lub mailem na adres parafiaolszanica@gmail.com.

4. KADZIDŁO I KREDĘ do oznaczenia drzwi naszych domów można nabyć w zakrystii. Przy wejściu do nawy głównej jest także woda święcona. Ofiary  za kadzidełka zostaną przeznaczone na  Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

5. W sobotę 18 stycznia rozpoczniemy TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.  

6. INFORMUJEMY, ŻE NASZ KOŚCIÓŁ DO 2 LUTEGO b.r. POZOSTAJE OTWARTY POPOŁUDNIAMI W NIEDZIELĘ. Zapraszamy do odwiedzenia świątyni podczas spacerów, na modlitwę,  na posłuchanie dyskretnego śpiewu kolęd, czy też na adorację betlejemskiego Dzieciątka Jezus w Szopce. 

7. Dziękujemy Parafianom z ul.  OLSZANICKIEJ OD NR 25 DO KOŃCA ULICY za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul.  LEŚMIANA.

8. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ DOBREGO TYGODNIA!