WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

01.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019


1. DZIĘKUJEMY za dzisiejsze ofiary przeznaczone PRACE REMONTOWE W KOŚCIELE.

2. MSZE ŚWIĘTE RORATNIE w okresie Adwentu będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Roraty będziemy kończyć o godz. 7.15. Zaraz potem w domu zakonnym przygotowane będzie śniadanie dla dzieci i młodzieży. Po posiłku małe dzieci zostaną odprowadzone do szkoły.

3. Gdyby ktoś zechciał WSPOMÓC PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII, może to uczynić poprzez przyniesienie do kancelarii parafialnej konkretnych produktów spożywczych takich jak: słoiczek dżemu, kostka masła, płatki i kulki do mleka, czy kakao. Można też przekazać ofiarę do specjalnej puszki w zakrystii.

4. Wzorem roku ubiegłego zapraszamy do DZIELENIA SIĘ DOBRAMI MATERIALNYMI Z OSOBAMI MNIEJ ZAMOŻNYMI W NASZEJ PARAFII. Z góry dziękujemy za dostarczone do kancelarii produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących parafian.

5. W okresie Adwentu, od poniedziałku do piątku Msze święte wieczorne o godz. 18.30 będziemy poprzedzać PÓŁGODZINNĄ ADORACJĄ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY. Adorację tę będziemy kończyć Litanią do św. Jana Pawła II. W najbliższy piątek natomiast Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Pierwszosobotnie nabożeństwo maryjne po Mszy świętej porannej. W niedziele program Mszy świętych pozostanie bez zmian.

6. W czwartek zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

7. DO CHORYCH PARAFIAN udamy się z posługą sakramentalną w sobotę 7 grudnia od godz. 8.00 rano.

8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać OFIARY DO PUSZEK NA POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.

9. REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii rozpoczniemy w trzecią niedzielę Adwentu 15 grudnia. Potrwają one do wtorku 17 grudnia. Poprowadzi je br. Piotr Szaro, kapucyn z Domu Modlitwy w Zagórzu.

10. OPŁATKI ORAZ ŚWIECE CARITAS WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM można już nabywać w zakrystii.

11. Drodzy Parafianie: 9 grudnia 2019 r. w Domu Parafialnym, przy ul. Łokietka 60 w Krakowie będziecie mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku. Rejestracja będzie prowadzona w ramach akcji organizowanej przez Parafialny Klub Sportowy Jadwiga. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Jeżeli chociaż jedna osoba z Waszej Parafii zarejestruje się w bazie potencjalnych dawców, da nadzieję setkom chorych, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku.

12. DZIĘKUJEMY Parafiankom z ul. POWSTANIA STYCZNIOWEGO za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w intencji wszystkich troszczących się o kościół odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do posprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i Podkamyk.  

13. W MINIONYM TYGODNIU ODSZEDŁ DO WIECZNOŚCI, w wieku 19 lat, nasz parafianin - śp.  Maciej Solewski z ul. Powstania Styczniowego. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 4 grudnia o godz. 10.20 na Cmentarzu Rakowickim. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

14. OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. WSZYSTKIM Wam życzymy radosnej niedzieli oraz duchowej odnowy w okresie Adwentu.  Szczęść Boże!

15. Po Mszach świętych o 9.00 i 11.00: serdecznie zapraszamy do kawiarenki.