WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

24.11.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 24 listopada 2019


1. Zapraszamy na RÓŻANIEC WYPOMINKOWY za zmarłych dzisiaj o godz. 17.30. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.45 oraz w sobotę 30 listopada po Mszy św. porannej.

2. CZCICIELI ŚW. OJCA PIO ZRZESZONYCH W GRUPIE MODLITWY ORAZ CHĘTNYCH SYMPATYKÓW zapraszamy na spotkanie w Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie przy ul. Smoleńsk 4 we wtorek 26 listopada o godz. 15.15. Nasze spotkanie zaczniemy obiadem o godz. 15.15 w tamtejszej stołówce i potem zapoznamy się z działalnością Dzieła.  Dojazd na ul. Smoleńsk 4 we własnym zakresie .  Zapisy na to spotkanie w zakrystii.

3. SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY SIÓSTR PIJAREK zapraszamy na MSZĘ ŚWIĘTĄ z okazji ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY - ŚWIĘTEGO JÓZEFA KALASANCJUSZA – w środę 27 listopada o godz. 9.00 rano.

4. Zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w czwartek od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

5. MSZE ŚWIĘTE RORATNIE w okresie Adwentu będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Roraty będziemy kończyć o godz. 7.15. Zaraz potem w domu zakonnym przygotowane będzie śniadanie dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Po posiłku małe dzieci zostaną odprowadzone do szkoły. W okresie Adwentu, od poniedziałku 2 grudnia począwszy, będziemy odprawiać także Msze święte wieczorne o godz. 18.30. Msze święte wieczorne będziemy poprzedzać codziennie półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy. W soboty i w niedziele program Mszy świętych pozostanie bez zmian.

6. Gdyby ktoś zechciał WSPOMÓC PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII, może to uczynić poprzez przyniesienie do kancelarii parafialnej konkretnych produktów spożywczych takich jak: słoiczek dżemu, kostka masła, płatki i kulki do mleka, czy kakao. Można też przekazać ofiarę do specjalnej puszki w zakrystii.

7. OKRES ADWENTU TO DOBRY CZAS DO WŁĄCZENIA SIĘ W GRUPĘ CHARYTATYWNĄ PRZY NASZEJ PARAFII. (Zapisy w zakrystii). W Imieniu grupy charytatywnej zapraszamy do włączenia się w „PARAFIALNY BANK ŻYWNOŚCI”. Wzorem roku ubiegłego zapraszamy do dzielenia się dobrami materialnymi z osobami mniej zamożnymi w naszej Parafii. Z góry dziękujemy za dostarczone do kancelarii produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących.

8. REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii rozpoczniemy w trzecią niedzielę Adwentu 15 grudnia. Potrwają one do wtorku 17 grudnia. Poprowadzi je br. Piotr Szaro, kapucyn z Domu Modlitwy w Zagórzu.

9. W zakrystii można już nabywać opłatki oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. DZIĘKUJEMY Bratu Bogdanowi zakrystianowi za posprzątanie kościoła. Mszę świętą w intencji wszystkich troszczących się o kościół odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do posprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. POWSTANIA STYCZNIOWEGO.

11. W MINIONYM TYGODNIU ODESZŁA DO WIECZNOŚCI z naszej społeczności parafialnej śp. Joanna Musiał z ul. Raczkiewicza. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

12. OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. WSZYSTKIM Wam życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

13. Po mszach o 9.00 i 11.00: Serdecznie zapraszamy do kawiarenki.