WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

16.11.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 Niedziela zwykła 17 LISTOPADA 2019


1. W dzisiejszą niedzielę  po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Psalm 9, 19). Wśród inicjatyw przygotowanych przez Archidiecezję Krakowską  jest między innymi  Namiot Spotkań na Małym Rynku, działający od 14 do 17 listopada, od godz. 9.00 do 19.00. Jest to całodzienne miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.  Na prośbę księdza Arcybiskupa dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary do puszek  na rzecz ubogich oraz,  – jak to zostało zapowiedziane tydzień wcześniej – także  na wsparcie mieszkańców Sudanu Południowego. Zebrane ofiary podzielimy po połowie. Bóg zapłać!

2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszych bliskich zmarłych. Różaniec wypominkowy odmawiamy w kościele codziennie. W niedziele o 17.30, od poniedziałku do piątku o 17.45 i w soboty po Mszy św. porannej ok. godz. 8.30. 

3. Duszpasterz i przedstawiciele Salezjańskiego  Wolontariatu Misyjnego z całego serca dziękują za gorące przyjęcie w naszej Wspólnocie Parafialnej w ubiegłą niedzielę. Dziękują przede wszystkim w imieniu osób, które w krajach trzeciego świata zostały ogarnięte opieką Adopcji Miłości, do których trafi Wasza pomoc. Dzięki Waszemu wsparciu młodzi będą mogli się rozwijać w swoich umiejętnościach i talentach! Kwota, którą zebrano to 2 384,50  zł.

4. Do najbliższego czwartku br. Cezary – proboszcz będzie nieobecny w parafii z uwagi na uczestnictwo w spotkaniu formacyjnym przełożonych. Kancelaria parafialna w nadchodzącym tygodniu będzie czynna wyjątkowo w sobotę po Mszy świętej porannej. W sprawach pilnych prosimy zwracać się na furtę Domu Zakonnego.

5. W najbliższy piątek podczas Mszy świętej o godz. 18.30 będziemy modlili się razem ze wspólnotą Koinonia Święty Jan Chrzciciel. MSZA  ŚWIĘTA Z UWIELBIENIEM potrwa dłużej niż zazwyczaj. Będziemy gościli Pasterza Generalnego Koinonii Giuseppe De Nardi z Włoch.

6. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Stygmatyka oraz spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę o godz. 8.00 rano.  

7. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00 serdecznie zapraszamy do kawiarenki.

8. Przyszła niedziela Chrystusa Króla będzie ostatnią niedzielą obecnego Roku Liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczniemy okres Adwentu.

9. W czwartek 21 listopada swoje imieniny będzie obchodził nasz współbrat Konrad Baran, odpowiedzialny za sprawy rozeznania powołania. Bratu Konradowi, oraz obchodzącym w najbliższych dniach urodziny, imieniny, jubileusze, czy rocznice, życzymy wielu łask Bożych. Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!