WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

27.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 27 PAŹDZIERNIKA 2019


1. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej wieczornej.

2. Jutro będziemy kontynuować prace elektryczne w prezbiterium kościoła, a także związane z  wymianą zużytych i stanowiących zagrożenie pożarowe przewodów elektrycznych na  strychu kościoła. W zakrystii zostanie wstawiona tablica rozdzielcza z załącznikami i wyłącznikami oświetlenia. Do tej pory  światło zapalamy  w kościele  poprzez włączenie i wyłączenie bezpieczników prądu.

3. Wyniki  liczenia wiernych w ubiegłą niedziele przedstawiają się na stępująco:  do kościoła przyszło 300 kobiet i 240 mężczyzn. Komunię świętą przyjęło: 168 kobiet i 97 mężczyzn.  Parafia liczy ok. 1700 wiernych.

4. W PIĄTEK 1 LISTOPADA OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze święte wg porządku niedzielnego. O godz. 14.00 na cmentarzu odprawimy PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, a po niej MSZĘ ŚWIĘTĄ wypominkową w intencji wszystkich wiernych zmarłych. W dniu 1 listopada przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać na cmentarzu DATKI DO PUSZEK NA UTRZYMANIE CMENTARZA. Serdecznie dziękujemy zbierającym za poświęcony czas, a ofiarodawcom za zrozumienie i wsparcie.

5. W SOBOTĘ 2 LISTOPADA PRZYPADA WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. MSZE ŚWIĘTE WYPOMINKOWE odprawimy w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.30  oraz w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy w kaplicy cmentarnej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a Różaniec wypominkowy za wszystkich wiernych  zmarłych odmówimy w kościele wieczorem o godz. 18.00.

6. Od 1 do 8 listopada, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

7. RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH wyczytywanych w wypominkach będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.45. W niedziele Różaniec odmawiamy za wszystkich zmarłych o  godz. 17.30.

8. Na listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich. Nade wszystko przygotujmy nasze serca przez Sakrament Pojednania. OKAZJA DO SPOWIEDZI codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

9. Do CHORYCH udamy się z posługą sakramentalną w drugą sobotę miesiąca 9 listopada od godz. 8.00 rano.

10. Zapraszamy na nocne parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 15 na 16 listopada. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii.

11. Dziękujemy parafianom  z ul. Korzeniaka od nr 23 do końca ulicy za posprzątanie kościoła i  złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła W CZWARTEK zapraszamy parafian z ul. Majówny  numery nieparzyste.

12. Do wieczności odeszły i zostały pochowane w minionym tygodniu śp. Agnieszka Reszko, l.  38 z ul. Majówny oraz Janina Wyżga, l. 60 z ul. Stryjeńskiej.  Natomiast pogrzeb zmarłej śp. Zofii Kuśnierz z ul. Korzeniaka odbędzie się na cmentarzu w Olszanicy we wtorek 29 paździenika o godz. 13.00.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Obchodzącym w najbliższych dniach urodziny, imieniny, jubileusze, czy rocznice, życzymy wielu łask Bożych. Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!