WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

19.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła, 20.10.2019 Niedziela Misyjna i Uroczystość Świętego Jana z Kęt


1. Dzisiejszą NIEDZIELĄ MISYJNĄ  rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW W INTENCJI MISJI I MISJONARZY. Bóg zapłać bratu Robertowi Wieczorkowi – wieloletniemu misjonarzowi w Afryce za skierowane do nas słowo umocnienia w wierze. Z bratem Robertem możemy  spotkać się osobiście w kawiarence po Mszach świętych. Tam też brat Robert będzie podpisywał swoje książki, które będzie można zakupić na miejscu. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

2. Dzisiaj odbywa się doroczne liczenie wiernych uczęszczających do kościoła oraz osób przyjmujących komunie świętą.

3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Czcicieli świętego Ojca Pio zapraszamy na Różaniec oraz Mszę świętą z nabożeństwem w środę  23 października. Intencje modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio będzie można złożyć do specjalnego koszyczka przed Mszą świętą  i nabożeństwem. Po Eucharystii członków Grupy Modlitwy św. Ojca Pio zapraszamy na spotkanie formacyjne w sali parafialnej – kawiarence.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty po Mszy świętej porannej oraz w niedziele o godz. 17.30.

5. Podczas XIX Dnia Papieskiego w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży z mniej zamożnych rodzin kwotę 1484 złote i 60 groszy. Bóg zapłać za te dary serca!

6. Zbliża się miesiąc listopad, okres szczególnej modlitwy za zmarłych. W kościele zostały wyłożone kartki wypominkowe, które  prosimy wypełnić czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI, zaznaczając u góry kartki w tabeli  ULICĘ I NR DOMU osoby zamawiającej wypominki. W ten sposób będziemy wiedzieli, kiedy podczas RÓŻAŃCA WYPOMINKOWEGO w kościele, będą wspominane osoby polecane przez nas w wypominkach.

7. Kapucyńskie Wydawnictwo SERAFIN, będąc jednym z wystawców podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie, serdecznie zaprasza na spotkanie zatytułowane: Ojciec Pio mówi do mnie. Wokół Listów Ojca Pio. Odbędzie się ono 25 października (piątek) o godz. 18.30 w naszym klasztorze przy ul. Loretańskiej w sali 002. W spotkaniu udział wezmą znawcy duchowości Ojca Pio: br. Błażej Strzechmiński i br. Marek Miszczyński. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. Dziękujemy Parafianom  z ul. Korzeniaka od nr 1 do 21 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu w poniedziałek i piątek po mszy wieczornej zapraszamy parafian z ul. Korzeniaka od nr 23 do końca ulicy.

9. Solenizantom, Jubilatom oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.