WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 6 PAŹDZIERNIKA 2019


1. Parafialny Klub „Krwinka” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zapraszają dzisiaj do oddawania krwi w specjalnym w specjalnym autobusie przed kościołem w godz. od 9.00 do 14.00. Gorąco zachęcamy  do oddawania krwi – jednego z najcenniejszych  darów, jaki możemy ofiarować bliźniemu.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone  na potrzeby remontowo-budowlane w kościele.

3. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. W naszej kawiarence dziś, od godziny 10.00 do 13.00 będzie można zapoznać się ze wszystkimi projektami dzielnicowymi i ogólnomiejskimi, a także oddać głos w wersji papierowej. Projekt dotyczący bezpośrednio naszego najbliższego otoczenia to projekt nr  16  AKTYWNIE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU - SIŁOWNIA PLENEROWA. Projekt zakłada stworzenie ogólnodostępnej siłowni plenerowej przy kompleksie boisk sportowych - ul. Korzeniaka 20. Głosować może każdy bez względu na wiek, nie trzeba być zameldowanym w Krakowie.

4. Dziękujemy Parafianom z ul. Na Borach, Cholerzyn i Amazonek od 1-7 za posprzątanie kościoła i  złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek i w piątek zapraszamy parafian z ul. Amazonek – dalszy ciąg ulicy.

5. Podczas uroczystej Mszy świętej w poniedziałek 7 października o godz. 18.30 dwóch ministrantów: Damian i Konrad zostanie ustanowionych lektorami. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, a po liturgii całą służbę liturgiczną z rodzinami zapraszamy również na wspólne świętowanie w kawiarence parafialnej. Wszystkich odważnych chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy po Mszy świętej w poniedziałek do zakrystii, gdzie będzie można zapisać się na listę. Pierwsza zbiórka organizacyjna dla już zgłoszonych odbędzie się w najbliższy wtorek, o godzinie 17.00 w kościele.

6. Spotkanie dla dziewcząt, które wyraziły chęć uczestnictwa w Dziewczęcej Służbie Liturgicznej odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 17.00 w salce parafialnej.

7. Zapraszamy na spotkanie biblijne w poniedziałek 7 października o godz. 19.15 w salce parafialnej.

8. Młodzież z klasy VII i VIII zapraszamy na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek 10 października. Klasa VII o godz. 18.00 i klasa VIII o godz. 19.00.

9. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych , będziemy mogli wspomóc materialnie młodzież z mniej zamożnych rodzin podczas przeżywanego XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

10. Zapraszamy do modlitwy różańcowej całą wspólnotę parafialną: starszych, młodzież i dzieci. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty po Mszy św. porannej i w niedziele o godz. 17.30.  

11. Do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Krystyna Giba z ul. Rzepichy. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 na cmentarzu w Olszanicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

12. Jutro swoje imieniny obchodzi brat Marek Wolter – wikary Domu Zakonnego, a w środę brat Bogdan Borczuch – nasz zakrystian. Braciom Solenizantom, Jubilatom i Wam wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.