WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

15.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 Niedziela zwykła, 15 września 2019


1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wczorajsze wydarzenie ewangelizacyjne „Polska pod Krzyżem”. Pani Danucie Leśniak dziękujemy za ozdobienie krzyża ołtarzowego oraz krzyża misyjnego przed kościołem, a Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Panu organiście za piękną oprawę liturgiczną uroczystości. Bóg zapłać!

2. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek 17 września obchodzimy święto Stygmatów Świętego Ojca Franciszka, w środę 18 września – święto św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży, a w sobotę - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. Radę parafialną zapraszam na spotkanie we wtorek 17 września po mszy wieczornej w kawiarence parafialnej.

4. Od dzisiaj do przyszłej soboty (15-21 września) trwa w kościele IX TYDZIEŃ WYCHOWANIA, którego hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”. (J 1,38). Przez nadchodzący tydzień będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców.

5. Młodzież z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy NA MSZĘ ŚWIĘTĄ, KTÓRĄ ROZPOCZNIEMY NOWY ROK FORMACYJNY DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W ŚRODĘ 18 WRZEŚNIA O GODZ. 18.30. Po mszy świętej zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców na pierwszą katechezę oraz spotkanie organizacyjne w kościele. Na tę Eucharystię zapraszamy także Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz ze scholę parafialną.

6. Dziękujemy parafianom z ul. Kosmowskiej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu o posprzątanie kościoła w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej prosimy Parafian z ul. Nad Źródłem, Pod Szańcami i Głogowiec.

7. Serdecznie zapraszamy do zakupu prasy katolickiej, w tym szczególnie najnowszego „Głosu Ojca Pio” poświęconego kobietom i ich relacjom z Bogiem. Ten wyjątkowy numer z pewnością otrzeźwi tych, którzy myślą, że o kobietach wiedzą wszystko, zaś tych, którzy twierdzą, że nie sposób je zrozumieć, umocni w przekonaniu, że się mylą:). Życzymy błogosławionej lektury!

8. W najbliższą sobotę 21 września swoje imieniny będzie obchodził brat Mateusz Magiera, który, obok zadań zleconych mu przez Ministra Prowincjalnego, w naszej parafii pełni misję opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza. Bratu Mateuszowi, solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Szczęść Boże!