WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

01.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 Niedziela zwykła, OPUST PARAFIALNY i DOŻYNKI - 1 września 2019


1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj UROCZYSTĄ CELEBRACJĘ ODPUSTU PARAFIALNEGO oraz PARAFIALNE DOŻYNKI – ŚWIĘTO  DZIĘKCZYNIENIA ZA TEGOROCZNE PLONY. Sumę odpustową z procesją dookoła kościoła odprawimy o godzinie 11.00. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie br. Marka Metelicę z Tenczyna, który skieruje dzisiaj do nas okolicznościowe słowo.  Z okazji dzisiejszej uroczystości patronalnej po mszach świętych o godz. 7.00, 9,00 i  11.00 – zapraszamy do plenerowej kawiarni przed kościołem, gdzie będzie można napić się dobrej kawy oraz zakupić upieczone przez parafian ciasto. Dochód z akcji, przygotowanej we współpracy z Fundacją Kapucyni i Misje przeznaczony jest na cele remontowe naszego kościoła. Na plenerowym stoisku Wydawnictwa Serafin będzie można zapoznać się z nowościami  i zakupić wartościowe książki. Serdecznie zapraszamy

2. Zapraszamy także do udziału w PIKNIKU SĄSIEDZKIM zatytułowanym: OLSZANICA ZAPRASZA ZWIERZYNIEC,  przygotowanym przez Radę i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec we współpracy z przedstawicielami Rady Parafialnej. W programie: zabawy sportowe dla każdego, mecz piłki nożnej, występ zespołu gitarowego, zabawy dla dzieci,  licytacja, lody, grill oraz potańcówka. Początek FESTYNU przy boisku sportowym na ul. Korzeniaka od godziny 16.00. Zakończenie o godz. 23.00.

3. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Sióstr Pijarek odprawimy w poniedziałek  2 września o godz. 9.00 rano, a dla szkoły Scherzo - w czwartek 5 września o godz. 8.30.

4. Do chorych parafian udamy się z posługą sakramentalną w przyszła sobotę o godz. 8.00 rano.

5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza rodziny, osoby samotne, siostry zakonne i kapłanów, do wzięcia udziału w XXVII PIELGRZYMCE RODZIN Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od będzie się ona w niedzielę 8 września 2019 r., a jej hasłem będą słowa  Oblubieniec jest z Wami zaczerpnięte z napisanego przed 25 laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej  o godz. 9.00 przy stacji „u  Piłata”.  O godzinie 11.00 Mszę świętą w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji odprawi abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Przy wejściu na Dróżki kalwaryjskie będzie można nabyć książeczki z rozważaniami tegorocznej Drogi Krzyżowej oraz woreczki z ziarnem , które po Mszy świętej zostanie pobłogosławione przez księdza Arcybiskupa. Osoby chore będą mogły uczestniczyć we Mszy świętej za pośrednictwem transmisji online realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie (https:wdr.diecezja.pl).

7. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom parafian z ul. LEŚMIANA, JAGIEŁKA, WYŻGI I RZEPICHY za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Dziękujemy serdecznie Pani Danucie Leśniak, Panu Michałowi Lipcowi, Państwu  Barbarze  i Grzegorzowi Jędrysom oraz bratu Bogdanowi Borczuchowi - zakrystianowi za piękne przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nadchodzącym tygodniu o posprzątanie kościoła w poniedziałek i piątek prosimy PAŃSTWO MŁODYCH z RODZINĄ.

8. Solenizantom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!