WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

25.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21. Niedziela zwykła, 25.08.019


1.      Rada naszej dzielnicy VII serdecznie zaprasza dzisiaj na Dożynki Miejskie na Błoniach Krakowskich. Mszę świętą o godz. 13.00 na Błoniach odprawi ks. bp Damian Muskus w asyście kapłanów z naszego dekanatu.  Szczegółowy program Dożynek jest dostępny w gablocie przed kościołem.

2.      JUTRO, 26 SIERPNIA OBCHODZIMY LITURGICZNĄ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. W tym dniu możemy  uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie naszego kościoła parafialnego i modlitwę w intencjach papieża Franciszka. Odprawimy dwie msze święte: o godz. 8.00 rano i o godz. 18.30. Od godz. 15.00 zapraszamy jutro na adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 na nabożeństwo maryjne.

3.      W nadchodzącym tygodniu obchodzimy ponadto: we wtorek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna, w środę 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a czwartek 29  sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.  W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 15.00 do mszy św. wieczornej.

4.      W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 1 WRZEŚNIA BĘDZIEMY CELEBROWAĆ UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ W NASZEJ PARAFII POŁĄCZONĄ Z  DZIĘKCZYNIENIEM ZA TEGOROCZNE PLONY. Jej kulminacją będzie Suma odpustowa  z procesją dookoła kościoła o godz. 11.00. Okolicznościowe kazania wygłosi br. Marek Metelica z Tenczyna. Na procesję prosimy przygotować sztandary i feretrony oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami. Po południu od godziny 16.00 zapraszamy na FESTYN SĄSIEDZKI z licznymi atrakcjami dla dzieci młodzieży i  dorosłych, przygotowany we współpracy z Radą dzielnicy VII. Festyn odbędzie się tradycyjnie koło boiska sportowego w Olszanicy.

5.      W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 zapraszamy na kawę z ciastkiem do zaimprowizowanej kawiarenki przed kościołem, przygotowanej we współpracy z Sekretariatem Misyjnym i Fundacją „Kapucyni i Misje”. Na godz. 6.30 rano zapraszamy mężczyzn do przeniesienia stołów i krzeseł. Bardzo prosimy parafian i ludzi dobrej woli o upieczenie ciasta lub ciastek i dostarczenie pokrojonego ciasta w przyszłą sobotę w godzinach od 18.00 do 19.00 do sali parafialnej. Dochód z akcji oraz taca z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na kontynuację prac remontowych w kościele.

6.      Informujemy, że do puszek na posadzkę zebraliśmy w poprzednią niedzielę kwotę 2816 złotych i 20 groszy.  Bóg zapłać!

7.      W związku z Odpustem zmianę tajemnic różańcowych przenosimy z przyszłej niedzieli na niedzielę 8 września.  

8.      Parafialny Klub „Krwinka” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Krakowie informuje, że akcja oddawania krwi w naszej parafii została zaplanowana w bieżącym roku na niedzielę 6 października.

9.      Okazja do spowiedzi świętej  codziennie przed Mszą świętą.

10. Nowy rok szkolny w Szkole Sióstr Pijarek rozpoczniemy Mszą świętą w poniedziałek 2 września o godz. 9.00, a w szkole Scherzo w czwartek 5 września o godz. 8.30.

11.  Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. OLSZANICKIEJ od nr 25 do końca ulicy, którzy posprzątali kościół  i złożyli ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nadchodzącym  tygodniu we wtorek i piątek po Mszach wieczornych zapraszamy parafian z ul. LEŚMIANA, JAGIEŁKA, WYŻGI I RZEPICHY.

12.  Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!